Pāriet uz galveno saturu

Pēc Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Valdes lēmuma tās priekšsēdētājs Jānis Bordāns nosūtījis Latgales partijas vadītājam Jānim Lāčplēsim vēstuli, kurā aicina Latgales partiju lemt par kopēju startu 12.Saeimas vēlēšanās šā gada 4.oktobrī. Vēstule nosūtīta vēl pirms JKP oficiāli lēmusi par to, vai piedalīsies rudenī gaidāmajās vēlēšanās, uzskatot, ka pirms šāda lēmuma pieņemšanas tai ir jāzina vai partijai ir potenciālie sabiedrotie vai nav.

Jānis Bordāns vēstulē uzsver, ka JKP ir balstīta konservatīvisma ideoloģijā, kura tradicionāli ar cieņu un respektu ir izturējusies pret kristīgo reliģiju, kultūras mantojuma daudzveidību un ģimenes vērtībām, kā arī to, ka JKP šobrīd ir vienīgā partija, kas savā programmā iestājas par latgalisko dialektu un latgaliešu rakstu valodas attīstību un popularizēšanu visā Latvijā.

Pieņemot, ka minētās ideoloģiskās pamatvērtības ir svarīgas arī Latgales partijai, kā arī, ņemot vērā apstākli, ka milzīga sabiedrības daļa socioloģiskajās aptaujās uzrāda, ka nevēlas vēlēšanās balsot par šobrīd parlamentā pārstāvētajām partijām, JKP Valde uzskata, ka Latgales partijai kopā ar Jauno konservatīvo partiju būtu jārīkojas valstiski atbildīgi un jādod vēlētājiem iespēja balsot tieši par šīm kopīgi skaidri paustajām vērtībām.

Jaunā konservatīvā partija ir dibināta šā gada 17.maijā, tās pamatvērtības ir 18. novembra Latvijas Republika, latviski runājoša nācija, demokrātija un tiesiskums, tradicionālā ģimene, labklājības valsts un Latvijas ģeopolitiskā piederība Rietumiem.

Atstāj atbildi