Pāriet uz galveno saturu

Reaģējot uz pasauli pāršalkušo satraucošo informāciju par Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā, Jaunā konservatīvā partija paziņo, ka tā asi nosoda Krievijas Federācijas rīcību, un aicina Latvijas atbildīgās amatpersonas darīt visu, lai nākamnedēļ Kārdifā paredzētajā NATO samitā tiktu pieņemts alianses lēmums par NATO ātrās reaģēšanas spēku izvietošanu Austrumeiropā.

„Putina Krievija rīkojas ciniski – vienlaicīgi dodot solījumus par mierīga noregulējuma meklēšanu Ukrainas kara atrisināšanā, un tajā pašā laikā uzsākot Ukrainas teritorijas okupāciju, tā pārkāpj visas starptautiskās tiesību normas. Mums ir jāsauc lietas īstajos vārdos un realitāte ir tāda, ka Krievija ir okupants. Patiesībā tas ir kara turpinājums nevis sākums – faktiski karš pret Ukrainu sākās jau tad, kad Krievija okupēja Krimas pussalu,” uzsver Jaunās konservatīvās partijas priekšsēdētāja vietnieks, ārpolitikas speciālists Jānis Tomels.

Jaunā Konservatīvā partija uzskata, ka šis ir tas brīdis, kad visradikālākā veidā jāvēršas pret Krievijas centieniem atjaunot kādreizējās PSRS robežas. Šāda spēka demonstrējumi prasa adekvātu atbildi no Rietumu puses, lai arī tam būtu īslaicīga ekonomiskā ietekme uz vairāku Eiropas valstu attīstību. Nākotnē attiecību saraušana ar tik cinisku valsti kā Krievija būs tikai un vienīgi ieguvums, demonstrējot, ka līdzšinējā lietu kārtība, kāda tā ir iedibināta Rietumu civilizētajā pasaulē, turpina pastāvēt.

Jaunā konservatīvā partija uzskata, ka valdība vairs nedrīkst atlikt aizsardzības budžeta palielināšanu līdz NATO prasībām atbilstošajiem 2% no iekšzemes kopprodukta, jo tas ir nepieciešams atbilstošas aizsardzības infrastruktūras izveidei Latvijā. Ir nepieciešama arī tūlītēja un apzināta virzīšanās uz daudz ciešāku Baltijas valstu militāro sadarbību, veidojot vienotu militāru infrastruktūru un bruņoto spēku vienības. Savukārt enerģētikas nozarē jāizbeidz Baltijas valstu konkurence un jāveido ārkārtas enerģētiskās neatkarības stratēģija, kas dotu iespēju atteikties no Krievijas piegādātās gāzes monopola enerģētikas tirgū.

Atstāj atbildi