Pāriet uz galveno saturu

Jaunā konservatīvā partija septembra sākumā publiski pauda savas bažas par to, ka Latvijas Televīzija nenodrošina iedzīvotāju tiesības saņemt līdzvērtīgu informāciju par visiem Saeimas vēlēšanās iesaistītajiem politiskajiem spēkiem. Diemžēl šobrīd Latvijas Televīzijas rīcība, sašķirojot politiskās partijas tajās, kas piedalīsies visās astoņās priekšvēlēšanu diskusijās un pāri palikušajās, kurām paredzēta viena diskusija savā starpā 18.septembrī, ir kļuvusi ne tikai uzkrītoši negodīga, tā ir vienkārši pretlikumīga.
2012.jūlijā Tiesībsargs jau bija devis savu atzinumu par līdzīgu situāciju: „Latvijas Televīzija debašu ciklā „Izvēlies nākotni!” 2010.gadā diskusijas dalībnieku – politisko partiju vai partiju apvienību – atlasē nav ievērojusi līdztiesības principu. Sabiedriskajam medijam ir pienākums respektēt uzskatu daudzveidību, aizstāvēt neatkarīgas, demokrātiskas un tiesiskas Latvijas valsts ideju, ievērot cilvēktiesības un darboties Latvijas sabiedrības interesēs, kas ietver arī vienlīdzīgu iespēju došanu visām vēlēšanās kandidējošām partijām piedalīties diskusijās.” Jaunā konservatīvā partija konstatē, ka Latvijas Televīziju neuztrauc savulaik pašu pieļautās kļūdas, un viss notiek pa vecam, pretēji Tiesībsarga atzinumam.
Tādēļ Jaunā konservatīvā partija ir pieņēmusi lēmumu nespēlēt pēc Latvijas Televīzijas negodīgajiem noteikumiem un nepiedalīties LTV rīkotajā diskusijā 18.septembrī. Jaunā konservatīvā partija nevēlas piedalīties šajā farsā.
Tāpat Jauno konservatīvo partiju mulsina fakts, ka Latvijas Televīzija bezmaksas politiskajai aģitācijai paredzēto laiku ir iedalījusi maz skatāmā raidlaikā pēcpusdienas stundās, un ka pat šo, ar likumu uzlikto pienākumu, Latvijas Televīzija nespēj tehniski izpildīt – vakar 16.septembrī raidīšanai paredzētais Jaunās konservatīvās partijas 5 minūšu klips tā arī netika pārraidīts partijas izlozētajā raidlaikā.
Jaunā konservatīvā partija aicina Latvijas Televīziju atteikties no šādas nelikumīgas darbības un atbilstoši likumam dot iespēju piedalīties visās diskusijās visām politiskajām partijām, kas pieteikušas sarakstus Saeimas vēlēšanām.

Atstāj atbildi