Pāriet uz galveno saturu

Jaunā konservatīvā partija (JKP) vērsusies ar iesniegumu Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP), kurā norāda, ka 12. Saeimas priekšvēlēšanu laikā elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos sistemātiski tiek pārkāpti Latvijas Republikā spēkā esošie normatīvie akti, un tiek liegta ikvienam sabiedrības loceklim pilnvērtīga, objektīva un vispusīga informācija par politiskajām partijām un 12.Saeimas deputātu kandidātiem. JKP savā iesniegumā NEPLP konkrēti norāda uz nelikumīgu Latvijas Televīzijas (LTV) rīcību, šķirojot politiskās partijas tajās, kas piedalīsies visās astoņās priekšvēlēšanu diskusijās, un pāri palikušajās, kurām paredzēta viena diskusija 18.septembrī.

JKP lūdz NEPLP izskatīt LTV rīcības atbilstību Latvijas Republikā spēkā esošo normatīvo aktu prasībām un pieņemt atbilstošu lēmumu, dodot iespēju visās turpmākajās priekšvēlēšanu diskusijās piedalīties visām partijām, kuras atbilstoši likumiem ir iesniegušas Centrālajai vēlēšanu komisijai pieteikumus dalībai 12. Saeimas vēlēšanās, ieskaitot Jaunajai konservatīvajai partijai.

2012.jūlijā Tiesībsargs jau bija devis savu atzinumu par līdzīgu situāciju: „Latvijas Televīzija debašu ciklā „Izvēlies nākotni!” 2010.gadā diskusijas dalībnieku – politisko partiju vai partiju apvienību – atlasē nav ievērojusi līdztiesības principu. Sabiedriskajam medijam ir pienākums respektēt uzskatu daudzveidību, aizstāvēt neatkarīgas, demokrātiskas un tiesiskas Latvijas valsts ideju, ievērot cilvēktiesības un darboties Latvijas sabiedrības interesēs, kas ietver arī vienlīdzīgu iespēju došanu visām vēlēšanās kandidējošām partijām piedalīties diskusijās.” JKP uzskata, ka ja pati LTV nesaprot, ka tai ir saistošs Tiesībsarga atzinums, tad NEPLP jāpieņem lēmums par pienākuma uzlikšanu Latvijas Televīzijai ievērot Latvijas Republikas Tiesībsarga atzinumu pārbaudes lietā par 2010.gada priekšvēlēšanu debatēm.

Atstāj atbildi