Pāriet uz galveno saturu

Dārgie draugi!

2014. gads Latvijai ir bijis sarežgīts. Vieni to sauc par veiksmes un stabilitātes gadu, citi par stagnācijas, vēl citi – par neizmantoto iespēju gadu.

Katru no šiem novērtējumiem savā ziņā var nosaukt par pareizu. Tas atkarīgs no vērtētāja personiskās pieredzes, viņa dzīves vērtībām un mērķiem.

Mēs, Jaunās konservatīvās partijas dibinātāji, esam izdarījuši savu izvēli. Mēs skaidri zinām, kas mēs esam, kas ir mūsu vērtības. Mēs neesam liekuļojuši, pielāgojušies, pieslējušies stiprākajam, neesam pa vidu starp taisnību un netaisnību, labu un ļaunu. Mūsu misija bijusi cita – sludināt, ka arī Latvijā iespējams būt brīviem, rīkoties nesavtīgi, saskaņā ar sirdsapziņu un vērtībām, kā arī dot šādu izvēli vēlēšanās. Domāju, tā nav sakritība, ka pēc Jaunās konservatīvās partijas nodibināšanas diskusijās starp citām partijām vai vienas partijas politiķiem no dažādiem “spārniem” sāk virmot argumenti par attiecīgās grupas konservatīvismu, liberālismu, sociālismu. Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags savā svētku uzrunā lieto jēdzienu “normālība”, tāpat, kā uz to atsaucāmies mēs savā vēlēšanu programmā.

Lai kā tas arī nebūtu, mēs visi esam kļuvuši bagātāki, jo mēs visi kopā un katrs individuāli esam apguvuši jaunas zināšanas par valsti, zemi, tautu, sevi. Mēs esam bagātāki ar sapratni par savas valsts vērtību, mēs apzināmies savas Latvijas vajadzību mums pašiem. Mēs sevi darījām bagātāku, jo priecājamies par bērnu, draugu, kaimiņu, paziņu, darba biedru panākumiem, viņu izturību, sīkstumu, čaklumu un centību strādājot un izglītojoties.

Jaunajā 2015. gadā es novēlu visiem savu patieso vērtību apzināšanos, izlēmību sekot praktiskos darbos savām vērtībām un atbildības uzņemšanos par savu lēmumu īstenošanu!

Laimīgu Jauno gadu!

Jānis Bordāns

Atstāj atbildi