Pāriet uz galveno saturu

Ķekavas novadā ir aktīvs sabiedrības kodols, kam rūp tajā notiekošais, un nostāja pret Pļavniekkalna sākumskolas nojaukšanu saliedējusi sabiedrību daudz lielākiem uzdevumiem.

Vecāku dialogs ar Ķekavas novada domi par skolas likteni ilgst kopš 2016. gada pavasara. Sākotnēji šķita, ka Ķekavas novada domes pozīcijas deputāti ieklausīsies skolēnu vecākos un novada iedzīvotājos, taču drīz vien kļuva skaidrs, ka deputāti tomēr turpina īstenot skolas nojaukšanas ieceri.
„Pagājušā gada pavasarī uzsāktās diskusijas pret Pļavniekkalna sākumskolas nojaukšanu radījusi novada iedzīvotāju kustība, kura, sastopoties ar Ķekavas novada domes nevēlēšanos ieklausīties iedzīvotāju viedoklī, nu ir pārtapusi par politisku kustību – Jaunās konservatīvās partijas (JKP) nodaļu, kurā ir apvienojušies Pļavniekkalna skolas skolēnu vecāki, kā arī virkne novada patriotu,” informē jaundibinātās JKP nodaļas vadītājs Neils Kalniņš.
Uzsākot dialogu ar novada domi, skolas vecāku padomes locekļi uzturēja kontaktu ar Izglītības un zinātnes ministriju un līdzdarbojās novada domes darba grupās, kuru slēdziens arī bija pret skolas nojaukšanu un par jaunas celšanu citā vietā. Diemžēl arī tas nespēja pārliecināt pozīcijas deputātus, un pagājušā gada 15. septembrī Ķekavas novada domes sēdē, kaut arī uz vienlaikus notiekošo protesta piketu bija sapulcējušies vairāk nekā 50 Pļavniekkalna sākumskolas skolēnu vecāki, tika nobalsots par sākumskolas nojaukšanu.
Pikets guva rezonansi sabiedrībā, un pie skolas padomes sāka vērsties arī citi novada iedzīvotāji pēc palīdzības dažādu sadzīvisku problēmu risināšanā, kuras jau gadiem ignorējusi Ķekavas novada dome. Kustība „Par labāku Pļavniekkalna sākumskolu” ieguva citu nozīmi, tai pievienojās citi novada aktīvisti, kuriem rūp savas dzīvesvietas nākotne.
„Kad sākām kustību „Par labāku Pļavniekkalna sākumskolu”, mēs vēl nezinājām un neizpratām, cik patiesībā plašs ir novada problēmu loks un cik ļoti mūsu darbs ir nepieciešams novada iedzīvotājiem. Kļuva skaidrs, ka tieši partijas dibināšana un starts pašvaldību vēlēšanās ir loģisks solis, lai reāli spētu mainīt dzīvi novadā,” atzīst Neils Kalniņš.

Šā gada 18. februārī plkst. 10:00 Jaunās konservatīvās partijas nodaļa rīkos domnīcu „Veidosim labāku Ķekavas novadu kopā!” Ķekavas mūzikas skolā, Skolas ielā 3. Aicinām piebiedroties visus interesentus.

Atstāj atbildi