Pāriet uz galveno saturu

Programma paredz iedzīvotājiem un uzņēmējiem labvēlīgas vides radīšanu un koruptīvās sistēmas likvidāciju Rīgas pašvaldībā un tās uzņēmumos 

Juta Strīķe, Juris Jurašs un Jānis Bordāns kandidēs Rīgas domes vēlēšanās kā Jaunās konservatīvās partijas (JKP) mēra kandidāti. 

 “Jaunā konservatīvā partija, kura šobrīd ir visstraujāk augošā partija Latvijā ar pašlaik vairāk nekā 500 biedriem un 150 biedru kandidātiem, piedalīsies Latvijas pašvaldību vēlēšanās Rīgā, Talsos, Saldū, Jūrmalā, Ķekavā un Liepājā. Šajās pašvaldībās jau gada laikā JKP realizēs jaunu publiskās pārvaldes modeli, kas padarīs šo pašvaldību pārvaldi caurskatāmu, uz iedzīvotājiem orientētu un efektīvu,” saka partijas valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns. Mūsu uzdevumu atvieglos fakts, ka mūsu partijas deputātu kandidātu rindās nav t.s. “veco vēžu” un tā nav sponsoru finansēta. Tā vietā partijā iestājušies un aktīvi darbojas pieredzējuši profesionāļi, uzņēmēji, jaunieši un arī pensionāri, kas vēlas nesavtīgi palīdzēt savai pilsētai, savai sabiedrībai. Latvijas galvaspilsētas Rīgas pašvaldības vadībā Jaunā konservatīvā partija kā galvenos uzdevumus paveiks šādus darbus:

Koruptīvās sistēmas likvidācija Rīgas pašvaldībā un tās uzņēmumos.

Budžeta izšķērdēšanas un nesaimnieciskas rīcības izskaušana.

Pilnīgas atklātības ieviešana pilsētas pārvaldē.

Bezmaksas  sabiedriskā transporta ieviešana un tā infrastruktūras pielāgošana rīdzinieku vajadzībām.

Pilsētniekiem un pilsētas viesiem ērtas vides izveide.

Uzņēmējiem un investoriem pievilcīgas vides radīšana.

Uz iedzīvotāju vērstas pilsētas pārvaldes izveide.

Nekustamo īpašumu jomas, namu apsaimniekošanas un būvvaldes darba sakārtošana.

Iedzīvotāju pašpārvaldes ieviešana pilsētā.

 

Partijai 1. martā ir pievienojusies KNAB priekšnieka vietniece (no 2004. līdz 2017. gadam) Juta Strīķe, kas būs viena no Jaunās konservatīvās partijas Rīgas mēra amata kandidātēm. “Nekad dzīvē nav bijusi doma par politisko darbību. Cilvēki bieži saka: “Politika ir netīra. Negribu iesaistīties.” Bet no otras puses, kurš padarīs to tīru, ja tur nedosies godīgi cilvēki un nemainīs šīs tradīcijas?” saka Juta Strīķe. “Es zinu, nav neviena Rīgas domes departamenta, kurā nevaldītu korupcija! Bet, mēs taču visi saprotam, ka: ja netiks zagta nauda ceļu būvē, tad būs izremontēti VISI ceļi; ja Rīgas pašvaldības dzīvokļi netiks masveidā dalīti par kukuļiem – būs dzīvokļi bāreņiem, daudzbērnu ģimenēm un bez pajumtes palikušajiem; ja Rīgas ūdens netiks liets zemē, būs mazāki dzīvokļu rēķini; ja Rīgā ienāks ražojošie Rietumu investori – būs darbs; Rīgai ir jāražo, nevis tomāti un ūdens, bet jādod iespēja biznesam, kura pienesums savukārt uzlabo iedzīvotāju labklājību. Tāpēc nav cita ceļa – nāciet un padariet politiku godīgu un tīru,” aicina Juta Strīķe. 

“Rīgā šobrīd nav saimnieka, ir tikai izsaimniekotāji! Mēs zinām, kas izsaimnieko, kā, un ar ko to kopā dara! Rīgā jau vairākus gadus prevalē tradīcija, nevis attīstīt rīdzinieku dzīvi tiešām uzlabojošus projektus, bet masīvi attīstīt tos projektus, kuros dominē liela nauda un kāds var nopelnīt. Dienvidu jeb “zelta tilts”, “kapu tramvajs”, topošais atkritumu saimniecības monopols – tie ir tikai daži piemēri, kas parāda, cik skarbi rīdzinieku naudu jau gadiem tiek novirzīta šauras grupas – pašreizējās Rīgas domes vadības un tai pietuvināto personu – interesēs. Mēs to pārtrauksim un atjaunosim taisnīgumu! ” stāsta Juris Jurašs, JKP Rīgas domes deputātu kandidāts un pretendents uz pilsētas mēra amatu, kurš partijai pievienojās šī gada 10. janvārī.

“Pilsētas pārvaldei ir jābūt uz iedzīvotāju vērstai. Visi Rīgas iedzīvotāji ir pelnījuši cilvēcīgu attieksmi, uzņēmēji un investori – pievilcīgu uzņēmējdarbības vidi. Mēs zinām, kā to izdarīt. Turklāt, likvidējot korupciju, ir iespējams atbrīvot finanšu līdzekļus, lai tos novirzītu reālai rīdzinieku dzīves uzlabošanai,” saka ekonomists un korporatīvās drošības speciālists, JKP Rīgas domes deputāta kandidāts Krišjānis Feldmans.

JKP Rīgas domes deputāta kandidāts, uzņēmējs Sandis Riekstiņš ir veicis aprēķinus par Rīgas satiksmi, aprēķinot pakalpojumu pašizmaksu, salīdzinot to ar 2015. gada pārskatu un ir konstatējis, ka neskaidri iztērēti, izsaimniekoti ir vismaz 24 miljoni eiro! Tāpat, ir neizprotami monopolu veidojošie pašvaldības iepirkumi. “Man, kā uzņēmējam, kurš nepārtraukti rēķina un seko līdzi saviem ieņēmumiem un izdevumiem, lai varētu konkurēt tirgū un reizēm pat izdzīvot, nav saprotama šāda saimniekošana Rīgas pilsētas pašvaldības uzņēmumos. Rīgas pilsētas 2017. gada budžets parāda, ka 86% no pamatbudžeta ieņēmumiem pilsēta tērē uzturēšanas izdevumiem! Tas nav pilsētas attīstības budžets! Pie šādiem skaitļiem attīstība nav iespējama!” uzsver Sandis Riekstiņš

Jaunās konservatīvās partijas izvirzītie Rīgas pilsētas mēra kandidāti būs trīs – Juta Strīķe, Jānis Bordāns un Juris Jurašs, bet par mēru kļūs tas, kuram no viņiem rīdzinieki savas balsis dos visvairāk.

JKP ir moderni konservatīva partija. Tā iestājas par modernu pamatvērtībās, taisnīgumā un personiskajā atbildībā balstītu pašvaldības attīstību. “Bez normāli funkcionējošas pārvaldības nav iespējama arī normāla pilsēta. Bez kārtības nav attīstības,” nobeigumā uzsvēra Jānis Bordāns.

Vairāk par programmu var uzzināt mājaslapā:

https://konservativie.lv/2017/03/01/rigas-pilsetas-reformu-plans-2017-2020/ .

 

Nav komentāru

Atstāj atbildi