Pāriet uz galveno saturu

Rīgas domes (RD) opozīcijas frakcijas joprojām nav saņēmušas vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra (VARAM) Kaspara Gerharda argumentētu atbildi uz pirms teju mēneša rakstītā iesnieguma un par VARAM vēstuli Rīgas mēram Nilam Ušakovam esam uzzinājuši tikai no masu informācijas līdzekļiem.

Jau vēstīts, ka RD iepriekšējais sasaukums savā pēdējā sēdē grozīja pašvaldības nolikumu tā, lai Saskaņai/GKR nodrošinātu stabilu vairākumu visās komitejās par spīti tam, ka atbalsts pašvaldības valdošanai partijai ir samazinājies. To uzskatāmi apliecināja pašvaldību vēlēšanu rezultāti.

Mēs vērsāmies pie ministra, jo bija skaidrs, ka iepriekšējā sasaukuma izdarītie grozījumi pašvaldības noteikumos ir pretrunā Satversmei un citiem likumiem. Tā vietā, lai atbildētu pēc būtības un pretlikumīgos noteikumus atceltu, VARAM pauž neskaidru pozīciju. No vienas puses ir paziņojums, ka RD noteikumi ir pretrunā ar likumu, taču rīcība neseko. Ministrs ir aicinājis RD precizēt un koriģēt, taču pa to laiku darbs galvaspilsētas domes komitejās turpinās, balstoties uz pretlikumīgu spēku samēru, pārkāpjot vēlēšanu vienlīdzības principus.

Tas liek domāt, ka runas par to, ka Saskaņai un VL/TB/LNNK ir viens saimnieks nav bez pamata. VARAM rīcībā ir instrumenti, lai prettiesisko situāciju galvaspilsētas pašvaldībā pārtrauktu bez ilgstošas iesniegumu futbolēšanas strap pašvaldību un pašvaldības pārraugošo ministriju. Gadījumā, ka ministrs nereaģēs un nenovērsīs netaisnību, apsveram vērsties tiesā.

Atstāj atbildi