Pāriet uz galveno saturu

Rīgas domes opozīcijas frakcijas šodien nosūtījušas iesniegumu pašvaldības Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājam Vadimam Baraņņikam, prasot nekavējoties sasaukt komitejas ārkārtas sēdi. Iesniegumu parakstījuši 9 deputāti, to starp visi 4 opozīcijas frakciju vadītāji – Vilnis Ķirsis, Jānis Bordāns, Baiba Broka un Juris Pūce.

Vērojot haotisko situāciju Rīgas ielās, šķiet, ka neatrodamies vienā no Eiropas Savienības galvaspilsētām, bet gan vietā, kur uz ceļa uzvar stiprākais. Virknē ielu nav ierīkota iespēja droši pārvietoties gājējiem. Rezultātā, pa ielas braucamo daļu ir jāpārvietojas kā gājējiem, tā automašīnām. Jāpiebilst, ka šobrīd vienlaikus remontdarbi notiek kā Brīvības, tā Valdemāra ielā, kas Rīgas centra kontekstā ir ļoti nozīmīgas satiksmes artērijas. Tas neliecina par pārdomātu un gudru remontdarbu plānošanu.

Deputāti prasa sēdes darba kārtībā iekļaut jautājumu par satiksmes dalībnieku drošību remontdarbu laikā, kā arī par ielu remontdarbu plānošanu un to ietekmi uz satiksmi, satiksmes organizāciju un sastrēgumiem. Opozīcijas deputāti arī prasa Rīgas domes Satiksmes departamentu sagatavot un iesniegt plānoto remontdarbu veikšanas laika grafikus darbiem, kurus vēl šogad plānots pabeigt. Tāpat deputāti pieprasa Satiksmes departamentam iesniegt saskaņotās satiksmes organizācijas shēmas par objektiem Rīgas centrā.

Atstāj atbildi