Pāriet uz galveno saturu

Pēc šodien notikušās Rīgas domes pašvaldības Satiksmes un transporta lietu komitejas ārkārtas sēdes, opozīcijas pārstāvji nolēmuši dot Rīgas Domes Satiksmes departamentam (RDSD) divas nedēļas laika, lai uzlabotu satiksmes dalībnieku drošību uz ielām remontdarbu laikā. Pretējā gadījumā Jaunā Konservatīvā partija (JKP) patur tiesības prasīt RD SD direktora pienākumu izpildītāja Emīla Jakrina atcelšanu no amata.
Ja situācija drošības jomā nebūs acīmredzami uzlabojusies tuvāko divi nedēļu laikā, JKP varētu prasīt arī Rīgas mēra Nila Ušakova demisiju, ņemot vērā, ka viņš ir tieši atbildīgs par Jakrina iecelšanu šajā amatā. Par pamatu demisijas prasīšanai var tikt uzskatīts fakts, ka kopš pērnā gada, kad par Rīgas ielu remontdarbu gaitu tika atstādināts RD SD direktors Vitālijs Reinbahs nav notikuši nekādi vērā ņemami uzlabojumi ne satiksmes dalībnieku drošības, ne satiksmes organizācijas ziņā.
Ārkārtas sēdes darba kārtībā tika iekļauts jautājumu par satiksmes dalībnieku drošību remontdarbu laikā, kā arī jautājums par ielu remontdarbu plānošanu un to ietekmi uz satiksmi, satiksmes organizāciju un sastrēgumiem. Sēdes laikā tika uzklausīts RDSD ziņojums, kurā domes opozīcija nesaklausīja risinājumus reālajai situācijai. Tāpat RDSD pārstāvis nespēja atbildēt uz Domes deputāta Jura Juraša jautājumu par to, kāpēc netiek iecelts viens projektu vadītājs, kas pārraudzītu un koordinētu ceļu remontos iesaistīto pušu savstarpējo komunikāciju, lai nerastos problēmas ar negaidītiem Rīgas ūdens vai Rīgas Siltuma remontdarbiem. Opozīcija tāpat arī pieprasīja RD SD publiskot katra konkrēta objekta būvdarbu pabeigšanas termiņus, lai iedzīvotāji varētu ar tiem rēķināties.
Sēdes noslēgumā ar Rīgas domes pozīcijas atbalstu 10 deputātiem balsojot par un 8 atturoties, tika lemts par RD SD ziņojuma pieņemšanu zināšanai, neprasot nekādas tālākas darbības. Taču RD opozīcija sola pēc divām nedēļām sasaukt atkārtotu ārkārtas sēdi un vērtēt situācijas attīstību, jo šī jautājuma nerisināšana jau robežojas ar noziedzīgu bezdarbību.

Atstāj atbildi