Pāriet uz galveno saturu

Valsts ieņēmumu dienests (VID) nolēmis apturēt Latvijas lielākā sludinājumu portāla «ss.lv» darbību saistībā ar tā atteikšanos sniegt informāciju par nereģistrētiem auto tirgotājiem. VID apturējis arī ar «ss.lv» īpašniekiem saistītā uzņēmuma SIA «Internet» saimniecisko darbību. Papildus VID ir nolēmis apturēt vēl virkni citu ar SIA „Internet” saistītu domēna vārdu – «2000.lv», «auto.lv», «dch.lv», u.c.
SIA «Internet» nav nodokļu parādu.
Valsts ieņēmumu dienests (VID) šovasar jau ir zaudējis tiesā par uzņēmuma saimnieciskās darbības apturēšanu (AS «Pagastiņi»), jo tas nesniedza pieprasīto informāciju par citām personām.
Latvijas demogrāfiskā un saimnieciskā situācija izsauc nopietnas bažas par nodokļu maksātāju bāzi valstī. Neskatoties uz valdošās elites optimistiskajiem ziņojumiem, ilgstoši dzimstības krituma un emigrācijas apjomi ilgtermiņā liek domāt pretējo. Valsts vienīgā finansiālā cerība kompensēt šos zaudējumus ir zinātņu ietilpīgie un augsto tehnoloģiju uzņēmumi, tai skaitā IT sfērā.
Tādējādi VID lēmums par IT uzņēmuma darbības apturēšanu uzskatāms par reālu triecienu visai nozarei, tas ir signāls investoriem un uzņēmējiem neinvestēt Latvijas tautsaimniecībā un pārcelt savu darbību uz citām valstīm. SIA „Internet” to jau ir izdarījis – valstij turpmāk ies secen nodokļu maksājumi vairāku miljonu apjomā. Arī citi uzņēmumi apsver šādu rīcību.
Uzskatām VID rīcību par nesamērīgu, nepārdomātu un kaitīgu valsts tautsaimniecībai ilgtermiņā. Tas faktiski ir uzbrukums veselai nozarei. Pieprasām Finanšu ministrei nekavējoties atcelt Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektori Ilzi Cīruli no ieņemamā amata un veikt rūpīgu lietas izmeklēšanu par atkārtotu nesamērīgu piespiedu līdzekļu pielietojumu VID praksē.

Nav komentāru

  • marcis saka:

    atlaist un saukt pie atbildibas.

  • Roberts saka:

    Kāds no ”kundziņiem” ar labiem ”galiem” valsts ieatādēs,vai pat tur strādājošs vnk sadomāja šo biznesu viņiem atņemt,peļņa laba daudz pūles nepieliekot,tur arī slēpjas visas šīs jezgas patiesie iemesli!

Atstāj atbildi