Pāriet uz galveno saturu

Ar “Rīcības plānu – 500!” JKP prezentē sistēmas maiņu ekonomikas un nodokļu jomā

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) rīcība ekonomikas un nodokļu jomā paredz sistēmas maiņu, ieviešot “Rīcības plānu – 500!”, informē Jānis Bordāns, JKP valdes priekšsēdētājs un partijas nominētais ministru prezidents 13.Saeimas vēlēšanām.  “Rīcības plāns – 500!” paredz Latvijas vēsturē lielāko nodokļu sloga samazināšanu, ļaujot uzņēmējiem iznākt no “pelēkās ekonomikas”, darba ņēmējiem un arī pensionāriem saņemt vairāk, tādā veidā veicinot lielāku naudas apriti un vidusšķiras veidošanos.  

Lielākās izmaiņas skars darbaspēka nodokļus, jo “JKP rīcības plāns – 500!” nosaka: jau no nākamā gada tiks ieviests princips “3×500”, tas ir, minimālā alga būs 500 eiro mēnesī (pašlaik – 430 €/mēn.), neapliekamais minimums algai būs 500 eiro mēnesī (pašlaik – līdz 200 €/mēn.) un neapliekamais minimums pensijai būs 500 eiro mēnesī (pašlaik – 250 €/mēn.). Pašlaik pensijas līdz 500 eiro saņem ap 92% Latvijas pensionāru.

Tam papildus, tiks ieviesta minimālā pensija vismaz 200 eiro apmērā (pašlaik zem 100 eiro). Ap 55 000 pensionāru saņem pensijas zem 200 €/mēn, turklāt mazo pensiju saņēmēju skaits katru gadu pieaug. “Pensijas nav jāuztver kā kaut kādi sociālie labumi, mēs gribam atdot naudu cilvēkiem un veicināt viņu ienākšanu iekšējā patēriņā, kas ir būtiski uzņēmējiem,” uzver Jānis Bordāns. 

“Princips “3×500” ir apzināts solis Latvijas uzņēmēju konkurētspējas palielināšanai, jo darbaspēka nodokļu jomā Latvija pārliecinoši izskatās vissliktāk starp Baltijas valstīm. Neapliekamais minimums 500 eiro nav nekas nesasniedzams, tas jau sekmīgi darbojas Igaunijā, un tur IKP izaugsme un iedzīvotāju ienākumu dinamika uzrāda pozitīvāku tendenci. Darba ņēmējam, pat pie nelielas algas – 500 eiro “uz papīra”, neapliekamais minimums 500 nozīmē gada laikā ienākumu pieaugumu ap 640 eiro “uz rokas”. Princips “3×500” ir solis pretim visiem tiem uzņēmējiem, kuri pašlaik augsto nodokļu dēļ nespēj maksāt algas un ir spiesti slēpties “pelēkajā zonā,” stāsta Jānis Bordāns. Esošās valdības “nodokļu reforma” ir  pamatīgi sarežģījusi nodokļu aprēķināšanu un palielinājusi laiku, kas uzņēmējam jāvelta darbam ar VID. Mūsu piedāvājums ir vispār atcelt diferencēto neapliekamo minimumu.

Savukārt, lai risinātu demogrāfisko situāciju un motivētu iedzīvotājus dzīvot, strādāt un audzināt bērnus Latvijā, JKP “Rīcības plāns – 500!” paredz ievērojami palielināt ģimenes valsts pabalstus: sākot no 50 eiro par vienu bērnu (pašlaik – 11 eiro) līdz 300 eiro trīs bērnu ģimenei (pašlaik – 67 eiro).

Tiks veikta nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) reforma, un turpmāk Latvijas pilsonis par saprātīga izmēra primāro mājokli NĪN nemaksās. 

“Šīs pārmaiņas iespējams ieviest tikai tad, ja tiek ievērojami efektivizēta valsts pārvalde, tostarp samazināts ministriju skaits un valsts birokrātiskais aparāts,” skaidro Krišjānis Feldmans, JKP valdes loceklis un ekonomists. “JKP aprēķini liecina, ka valsts un pašvaldības pārvaldes aparātu iespējams samazināt par 30% un viens no virzieniem ir pašvaldību administrāciju, tostarp deputātu skaita mazināšana”, uzsver K.Feldmans, piebilstot, ka valsts budžets tiks veidots pēc 0 budžeta principa, izvērtējot katras iestādes izmaksas un lietderību. “Jau pašlaik redzams, ka vairākas valsts aģentūras būs iespējams apvienot vai pilnībā likvidēt!” Papildu ieņēmumus plānots gūt uzlabojot nodokļu iekasēšanu būvniecības nozarē, tostarp palielinot ģenerāluzņēmēja atbildību, kā arī palielinot alkohola, tabakas un azartspēļu nodokļus un ieviešot vēl citus risinājumus.

“Šobrīd Latvijas ekonomikā mēs redzam vairāku iepriekšējos gados sastrādātu lēmumu sekas. Tās ir smagas visai sabiedrībai. Tāpēc sistēmas maiņa ir nepieciešama, un mums ir plāns kā to izdarīt,” stāsta Gatis Eglītis, JKP Ekonomiskās analīzes grupas vadītājs. Viņš kā piemērus min aktuālākos darbus enerģētikas un satiksmes nozarēs. “Nav noslēpums, ka gan visus Latvijas ražotājus, gan arī privātpersonas visvairāk satrauc nepamatotie OIK maksājumi. Valdība pašlaik nodarbojas ar trokšņa celšanu un laika vilkšanu, bet reālie maksājumi šajā gadā ir sasnieguši rekordu. Mums ir skaidrs plāns kā jau viena gada laikā OIK maksājumus mazināt par 50%, bet četru gadu laikā gandrīz likvidēt! Un mēs nepiedāvājam tādas spēles, kā maksājumu slogu no elektrības patērētājiem pārlikt uz visiem nodokļu maksātājiem!” viņš uzsver. JKP arī atbalsta privāto investoru iniciatīvu uzsākt Skultes sašķidrinātās gāzes termināļa būvniecību, kas palielinātu Latvijas enerģētisko neatkarību. 

“Lai ieliktu pamatu ilgtermiņa izaugsmei, rūpīgi jāvērtē visas izdevumu pozīcijas, un tāpēc satiksmes jomā mēs uzskatām, ka nekavējoties jāaptur dzelzceļa elektrifikācijas projekts. Tas visai nozarei radīs nepaceļamu slogu, un rikošetā atkal trāpīs visiem Latvijas iedzīvotājiem. Tā vietā mūsu “Rīcības plāns – 500!” paredz pabeigt pasažieru vilcienu iepirkumu, kas jau pašlaik kļuvis bēdīgi slavens ne tikai Latvijā.”

Nav komentāru

 • Arnis saka:

  3 x500 izskatās skaisti.Es no JKP ceru sagaidīt saprātīgi regulētu kadastralo zemes vērtību,atšķirībā no patreizējā negausīgā,nepamatotā NĪN kāpinājuma!

 • Jaunā konservatīvā partija saka:

  Kadastrālā vērtība NĪN stāstā ir sekundāra un tai ir jābūt patiesai. Primārais mainīgais ir NĪN likme, ko šobrīd vairākas pašvaldības izmanto ļaunprātīgi, piemēram, Rīga, kas noteikusi maksimālās likumā pieļaujamās likmes, kas, protams, nav adekvāti. Runājot par JKP skatījumu uz NĪN problēmu, kā jau minēts rakstā, mēs uzskatām, ka Latvijas pilsonim par saprātīga izmēra primāro mājokli NĪN nav jāmaksā vispār!

 • Iveta saka:

  Atbalstu!

 • v saka:

  Lai veicās.Pietiek jau ar pie varas esošiem ar komunistiskām frizūrām.

 • Janis Ledainis saka:

  Vienīgā partija kas vēlas šajā valstī kaut ko mainīt un sakārtot.

 • Arturs saka:

  Nu ta beidzot kaut ko jēdzīgu saskatu no šās partijas , Paldies to es ilgi gaidiju!! Kas anonīmi te nevar komentet, šis nu gan man atgādina PSRS laikus!

 • Jaunā konservatīvā partija saka:

  Var arī anonīmi. Bet vispār esam par drosmīgiem komentētājiem!

 • Kaspars saka:

  Ja visu pareizi izdara, tad jau arī rezultāts būs, RF (Krievija) aizvēra azartspēles, daudzu cilvēku dzīve uzlabojās, par cik biežži uzturos Krievijā, tad par to tēmu esmu runājis ar vietējiem, un viņi visi, kā viens saka, kad tas vienozīmīgi uzlaboja daudzu cilvēku dzīvi un mazināja noziedzību.
  Likvidēt neesot bijis viegli, bet tas bija to vērts, daudzas pensijas un algas tagat paliek makā, nevis aparātos.

  Runājot par nodokļiem, tiem ir jābūt tādiem, lai nebūtu nevienam izdevīgi atmazgāt naudu, savādāk pelēko zonu neapkarot. Ja nodokļi būs draudzīgi uzņēmējiem, tad neviens nedomās, kā tos apiet, es saprotu ka ap 1 miljonu ir aizbrauksho cilvēku un tas budžets kaut kā jāpilda, bet nejau visu laiku apliekot visu ar nodokļiem, jo lielāki nodokļi jo vairāk kāds uz to gribēs nopelnīt atmazgājot, sodus vajag celt par naudas atmazgāšanu, realos dot nevis nosacītu cietum sodu, 5+ gadi par tādu noziegumu

 • Janis saka:

  AtbalstuvJK!P iniciativas! Esmu pensionārs ar diezgan labu pensiju, taču nodokļus no pensijas samaksāt kļūst aizvien grūtāk,zāles palik aizvien dārgākas, veikalos produkti pamazām bet kļūst dārgāki.Un nu tiešäm iznāk ka pat ar manu pensiju paliek tikai nožēlojama eksistence! Es nemaz nerunāju par tiem pensionāriem kuru pensija ir zemāka par 300 eiro.Vai ar to vispār ir iespējams izdzīvot!? Patreiz pie varas esośie darbojas pēc mežonīgā kapitălisma likumiem kur tādiem pensionāriem vispār nav vietas, tikai kapos.Bet tūkstošiem cilvēku taču ir dzīvi! Tas ir pretīgi tāda vara noteikti nav vajadzīga! Tiem ap 10% kuri ir kļuvuši bagāti protams ir labi.Un šī bagātìba 99% gadījumu jau nav nākusi ar godīgu smagu darbu bet gan izmantojot savu dienesta stāvokli un visas iespējamãs mahinācijas! Mans paziņa pirmo reizi atbraucot ciemos no Vācijas bija ļoti izbrīnīts ar kādiem auto cilvēki braic Rīgā! Tik faudz greznu ļoti dārgu auto viņš pat Vācijā něsot redzējis!Kā tas ir iespējams valstī ar šādu ekonomiku!Ko es varēju atbildēt ,tikai to ka zog un nemaksā nodokļus! Lūk śādu banānu republiku eaam uzcěluši.Arī mēs pensionāri balsojot visus gadus par šiem aiz virvītes raustamajiem partiju deputātiem kurus šie śāda ” kapitālisma” vilki arī rausta sev vělamajā virzienā! Ir jānāk pārmaiņām un ceru ka Bordāns spēs kaut ko mainīt! Balsojot par vecajiem vēżiem protam nekas nemainīsies!

 • Jānis saka:

  Aha- un kā uzņēmēji iznāks no pelēkās zonas, tā- HUJAKT!- pēc pus gada viņiem ķepu virsū un nodokļus atpakaļ. Jo valsts parādu (cik tagad- 10 miljardi EUR? – labi- 9,9), par ko neviens tā arī nav atbildējis un kurš pašlaik PROCENTOS VIEN izmaksā 230+ MEUR gadā.
  Nē, idejas ir labas- 0% NĪN par saprātīga izmēra primāro mājokli (es tā “uz aci” teiktu ka par 24 kv.m +6 kv.m. par katru nākamo ģinemes locekli un 150 kv.m. zemes pilsētā un 600 kv.m. ārpus pilsētas (lauku apvidos). AKCĪZES degvielai vajadzētu mazliet piebremzēt- tas sadārdzina PILNĪGI VISU.
  Taču galvenā problēma ir absolūta nulle uzticības faktorā. Nu, paskatieties, cik bieži ir mainīti PVN un IIN likumi- pa 3 reizēm gadā. IIN likums 2015.gadā PIECAS reizes mainīts. Es viņu pat vairs nelasu- man godīgi- man ir pofig kas tur rakstīts- normāls cilvēks tam izsekot nevar. Nu, neticēšu es valdībai, kas saka- tagad mums te būs šitādi, baigi labie nodokļi. A kur garantija, ka pēc pus gada, viss atkal ne būs atpakaļ?
  Es, ja man ir ceļa nodokļi, maksas medicīna, maksas izglītība, policija visādi izgorās lai nepieņemtu no manis iesniegumus par nozagto automagnetolu vai veļuku, tiesas notiek gadiem u.t.t. esmu ar mieru maksāt 10 tiesu (10%) no peļņas (peļņas, ne apgrozījuma!) un vēlos, lai par to viss ir atrisināts. Vai arī es nemaksāju [valstij] neko un risinu pats- jā tas arī kaut ko maksā, iespējams, vairāk, bet tad es vismaz kontrolēju kvalitāti un zinu, ka būs atrisināts vai zinu, no kā paprasīt, ja netiek atrisināts.
  Ta ka jūs tur uzmanīgi ar solījumiem- idejas ir labas, bet pamata tām ticēt īsti ta ka nav..
  Avoti:
  http://www.db.lv/zinas/latvijas-valdibas-parada-attistiba-un-riski-471770
  https://kase.gov.lv/sites/default/files/public/SSD/P%C4%81rskati/Ceturk%C5%A1%C5%86a%20bi%C4%BCetens/2018/Ceturk%C5%A1%C5%86a%20bi%C4%BCetens_2C_2018.pdf
  http://titania.saeima.lv/LIVS12/saeimalivs12.nsf/0/dbeff2b390141f1dc22581b6002d88fb/$FILE/FMPask_AJ_101017_proj2018.pdf

 • Jānis saka:

  Vēl viens ierosinājums, ko es jau esmu vairākkārt publiskā telpā izteicis-
  noteikt atbildības par lēmumiem apdrošināšanu, piemēram, pie Valsts kases vēlētām un ieceltām amatpersonām – ministriem un visu valsts un pašvaldību iestāžu un komercsabiedrību (VAS u.t.t) valdes un padomju locekļiem. Respektīvi 20% no noteiktās algas ieturēt tādā kā garantijas fondā, no kura bez ierunām kolektīvi sedz visas šaizes, kas rodas viņu darbības rezultātā- visādus nesaprotamus galvojumus vai kļūdainu lēmumu labošanas izmaksas vai kaut kādu kreisu iepirkumu rezultātā radušos zaudējumus. Un, ja pret amatpersou 24 mēnešu laikā nav bijis pretenziju, tad viņam to naudu atgriež atskaitot daļu, kas aizgājusi kolektīvās atbildības segšanai- līdzīgi kā tagad ir ar banku garantiju fondu vai atkritumu apsaimniekošanā ieviests. Cilvēki atbild ar savām babkām. Un atbild visi kopā- respektīvi, ja viens no komandas sataisa sūdus, tad pārējos arī tas skar.
  Pieļāvāt uzbūvēt ceļu ar plānāku segumu, nekā bija projektēts- pārbūvējam bez atrunām, par jūsu naudu, jo samaksāts ir par tādu, kā pasūtīts.

  Nu, labi ne tieši tā, bet kaut kā līdzīgi, lai nevarētu atmāzēties ar “politisko atbildību” un notīšanos no amata.

 • Seera saka:

  Mans personiskais viedoklis…visus vecos nost,ka vini nelauj jauniem komunicet ar jauniem un pat zog idejas sakot ka vinu…mums sakne ir sapuvusi….deputatos.Un jaunos vini ignore…nav sazagts vel pietiekosi prieks sevis.tada maza valsti tik daudz partijas….zaglu banda nevis partijas.

 • Egils Johansons saka:

  Lai izdodas iecerētais!

Atstāj atbildi