Pāriet uz galveno saturu

Jaunā konservatīvā partija (JKP) sabiedrības iniciatīvu platformā manabalss.lv (https://manabalss.lv/i/1364) sākusi parakstu vākšanu par azartspēļu zāļu aizliegšanu visā Latvijas teritorijā, izņemot luksus klases viesnīcas.

Pārmaiņas tiks īstenotas, veicot grozījumus Azartspēļu likumā un paredzot, ka turpmāk spēļu zāles drīkst ierīkot tikai luksus klases viesnīcās.

“Spēļu elles ir slimība, kura pārņēmusi Latviju. Tu to redzi, visi to apzinās, bet neko nedara. Daudzas “vecās partijas” ir atkarīgas no azartspēļu biznesa sponsoriem, tāpēc izliekas problēmu neredzam vai aizbildinās ar lielajiem nodokļu ieņēmumiem un darba vietām, ko spēļu zāles nodrošina.  Cīņā ar politiķiem pret azartspēļu izplatību mums nepieciešams tautas atbalsts, tāpēc rosinājām parakstu vākšanu sabiedrības iniciatīvu platformā manabalss.lv, ” stāsta JKP valdes loceklis un Rīgas domes deputāts Juris Jurašs.

Lai maksimāli ierobežotu pieejamību azartspēlēm un vislielākajai to sērgai – spēļu automātiem,  JKP sāka ar priekšlikumiem par azartspēļu ierobežošanu Rīgas pilsētā.

“Pateicoties mūsu komandas cīņai, Rīgas dome pērn pieņēma lēmumu par 40 spēļu eļļu slēgšanu Rīgas vēsturiskajā centrā. Šajā pavasarī Rīgas pilsētas attīstības komitejā iesniedzām nākamos priekšlikumus, kas paredz pilnīgu spēļu zāļu pazušanu ne tikai no Rīgas centra, bet arī mikrorajoniem.  Priekšlikumi paredzēja, ka spēļu zāles varēs atrasties tikai luksus klases viesnīcās. Diemžēl Rīgas domes vadība izdomā un izmanto dažādus šķēršļus, lai bremzētu šī jautājuma tālāku risināšanu,” norāda Rīgas domes deputāts Juris Jurašs.

“Spēļu ellēm vislabāk vedās tur, kur cilvēki dzīvo uz nabadzības sliekšņa. Tie ir izmisuši cilvēki, kuri uz turieni dodas kā uz pēdējās cerības iestādēm. Taču tās tikai atņem cilvēkiem pēdējos iztikas līdzekļus, ģimeni un beigu beigās ticību un vēlmi dzīvot. Tikai pagājušā gadā azartspēļu kompāniju ieņēmumi sasniedza 280 miljonus eiro, jeb 150 eiro uz katru Latvijas iedzīvotāju, ieskaitot pensionārus un zīdaiņus. Šogad ieņēmumi var pārsniegt 300 miljonus eiro. Tie ir miljoni, kas izņemti no mūsu un mūsu tuvinieku kabatām. Šis neprāts ir jāierobežo un jāieliek stingros rāmjos!” rosina J.Jurašs.

Atstāj atbildi