Pāriet uz galveno saturu

Pateicoties Jaunās konservatīvās partijas (JKP) deputātu uzstājībai, šodien Rīgas Domes Pilsētas attīstības komitejas sēdē tika nolemts Rīgas teritorijas plānojumā iekļaut JKP vadītāja Jāņa Bordāna priekšlikumu, kas paredz spēļu zāļu aizliegšanu visā Rīgas teritorijā, izņemot 4 * un 5 * viesnīcās.

Kā uzsver J.Bordāns: “Šis ir liels mūsu panākums, un es aicinu gan sabiedrību, gan žurnālistus rūpīgi sekot tālākai šī priekšlikuma virzībai, jo tas vēl ir jāapstiprina Rīgas Domes sēdē. Tikai pateicoties JKP uzstājībai, Rīgas dome pieņēma lēmumu par vairāk nekā 40 spēļu zāļu slēgšanu Rīgas vēsturiskajā centrā. Jau ir notikušas vairākas tiesas un visās atzīts, ka mūsu priekšlikums ir bijis pārdomāts un taisnīgs. Tagad esam gatavi spert nākamo soli un aizliegt azartspēles ne tikai Rīgas vēsturiskajā centrā, bet arī mikrorajonos!”

Jau iepriekš ziņots, ka pašlaik, atbilstoši Rīgas domes 25.aprīļa lēmumam Nr. 1100, notiek teritorijas plānojuma redakcijas pilnveidošana atbilstoši institūciju atzinumiem un publiskās apspriešanas rezultātiem.

Tāpat JKP sabiedrisko iniciatīvu portālā manabalss.lv (https://manabalss.lv/i/1364) ir uzsākusi parakstu vākšanu, kas paredz azartspēļu aizliegšanu visā Latvijas teritorijā, ne tikai Rīgas centrā un mikrorajonos. Lai to panāktu, nepieciešami grozījumi Azartspēļu likumā. Pāris nedēļu laikā iniciatīvas atbalstam savākti jau gandrīz 3000 parakstu.

Pateicoties JKP aktivitātēm, pagājušajā nedēļā ir izdevies apturēt jaunas spēļu zāles atvēršanu Smiltenē. Partija savāca vairākus simtus Smiltenes iedzīvotāju parakstus, tāpēc Smiltenes dome bija spiesta pieņemt lēmumu par atļaujas neizsniegšanu kārtējai spēļu zālei.

Atstāj atbildi