Pāriet uz galveno saturu

Jaunā konservatīvā partija (JKP) 1.augustā nosūtījusi pieprasījumu Rīgas domei, Valsts vides dienestam un Rīgas brīvostas pārvaldei skaidrot situāciju ogļu pārkraušanas terminālī Eksportostā par ogļu putekļu koncentrāciju gaisā un gaisa kvalitāti (smakām) Vecmīlgrāvī un tā apkārtnē.

„Jaunās konservatīvās partijas Rīgas domes frakcijā ir saņemtas neskaitāmas sūdzības no iedzīvotājiem, kā arī klātienē esam pārliecinājušies par ārkārtas situāciju Eksportostā un Vecmīlgrāvī, tā apkārtnē, kas saistīta ar kritisko gaisa kvalitāti – paaugstināto ogļu putekļu koncentrāciju gaisā, kā arī par neciešamu smaku izplatīšanos,” norāda Rīgas domes deputāts, veselības ministra amata kandidāts Juris Jurašs.

JKP lūdz steidzami sniegt ziņas par:

  1. Vielu sastāvu, ogļu putekļu koncentrāciju gaisā;
  2. Vielu noplūdes un ogļu putekļu paaugstinātās koncentrācijas gaisā iemesliem;
  3. Iespējamo ietekmi uz iedzīvotāju veselību un dzīves kvalitāti;
  4. Pasākumiem, kas veikti, lai novērstu iespējamās sekas;
  5. Pasākumiem, kas veikti un tiks veikti, lai nepieļautu līdzīgu gadījumu atkārtošanos Eksportostas teritorijā un Vecmīlgrāvī, tā apkārtnē.

Rīgas brīvostas pārvaldes pārvaldnieku A.Zeltiņu aicinām nekavējoties klātienē informēt JKP frakcijas deputātus un citas ieinteresētās personas par minētajiem jautājumiem.

Atstāj atbildi