Pāriet uz galveno saturu

Līdzšinējā valdība naudu  budžetā nav paredzējusi arī policistu, robežsargu, ugunsdzēsēju un ielodzījuma vietu darbinieku solītajiem pabalstiem, kas izmaksājami jau no 2019. gada.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija skatīja jautājumu par policistiem, robežsargiem, ugunsdzēsējiem un ielodzījumu vietu darbiniekiem, kas nonākuši neapskaužamā situācijā finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas un ministru prezidenta Māra Kučinska bezdarbības dēļ – līdzekļi solītajiem pabalstiem, kas izmaksājami jau no 2019. gada, izstrādātajā budžetā nav paredzēti. Problēmas risinājums atkal ir novelts uz jaunās Saeimas un valdības pleciem un pašu solītais – neizpildīts.

Juris Jurašs: “Jaunie konservatīvie uzskata, ka mūsu pašaizliedzīgie policisti, robežsargi, ugunsdzēsēji un glābēji ir Latvijas valsts balsts. Likums par pabalstu izmaksu ir pieņemts jau ilgu laiku atpakaļ – 2013. gadā, tas nav nekāds jaunums vai pārsteigums. Piecus gadus bija zināms, ka tam ir jāiedala finanšu līdzekļi. Arī darbinieki, stājoties darbā, plānojot savas finanses, ar to ir rēķinājušies. Līdz ar to ir saprotama un atbalstāma IeM vēršanās pie jaunās Saeimas risinājuma meklēšanai. Valdības vadītāja rīcība, atstājot solīto pabalstu izmaksu “karājoties gaisā”, ir nepiedodama un bezatbildīga.”

Izskatot likumprojektu “Grozījums Likumā par budžetu un finanšu vadību” Ministru kabinetā, IeM un TM vairākkārt virzījušas pieprasījumu budžetā iekļaut finansējumu arī “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā” 25. pantā noteiktajam pabalstam, kas izmaksājams iekšlietu sistēmas amatpersonai ar speciālo dienesta pakāpi pēc katriem pieciem nepārtrauktas izdienas gadiem triju mēnešalgu apmērā atbilsoši pēdējam amatam. Tomēr to valdība neatbalstīja.

Tāpēc Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija atbalstīja IeM centienus un komisijas priekšsēdētājs J. Jurašs vērsās pie  Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas, lai rastu risinājumu minētā pabalsta izmaksai.

Atstāj atbildi