Pāriet uz galveno saturu

Trešdien, 24.jūlijā, tieslietu ministrs Jānis Bordāns tikās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu. J.Bordāns iepazīstināja Valsts prezidentu ar galvenajām prioritātēm un veicamajiem darbiem tieslietu nozarē.

Tikšanās laikā abas puses apsprieda specializētās ekonomisko lietu tiesas izveidi. Tieslietu ministrs atzinīgi novērtēja Valsts prezidenta atbalstošo viedokli šādas tiesas izveides nepieciešamībai.

Runājot par ilgstošajiem tiesvedības procesiem, ministrs uzsvēra nepieciešamību analizēt visu kriminālprocesa izmeklēšanas un iztiesāšanas procesu kopumā, domājot arī par pirmstiesas izmeklēšanas uzraudzības sistēmas pilnveidošanas iespējām.

Ministrs informēja Valsts prezidentu par jaunā mūsdienu prasībām atbilstoša cietuma būvniecības procesa virzību un sagatavotajām izmaiņām kadastrālās vērtēšanas sistēmā. Vienlaikus J.Bordāns uzsvēra nepieciešamību mazināt kadastrālo vērtību ietekmi uz nekustamā īpašuma nodokļa aprēķināšanu pēc jauno kadastrālo vērtību bāzes ieviešanas – sagatavoti priekšlikumi par speciālo vērtību ieviešanu tieši nekustamā īpašuma nodokļa aprēķināšanai, lai nodrošinātu nodokļa sloga mazināšanu.

Tikšanās laikā tika pārrunāti arī valsts drošības jautājumi, tai skaitā pērn decembrī ASV vēstnieces publiski pausto viedokli par tiesiskumu un izteiktajām bažām par tiesiskuma stiprināšanu Latvijā.

Foto: Valsts prezidenta kanceleja

Atstāj atbildi