Pāriet uz galveno saturu

Trešdien, 4.septembrī, Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns parakstīja grozījumus Latvijas Republikas un Amerikas Savienoto Valstu valdības līgumā par sadarbību tiesībaizsardzības jomā.

Starpvaldību līguma grozījumi paredz ciešāku Latvijas un ASV sadarbību, lai veicinātu Latvijas tiesībsargājošo iestāžu spējas efektīvi novērst un apkarot finanšu un ekonomiskos noziegumus, tostarp koruptīvās un naudas atmazgāšanas shēmas.

Līguma ietvaros paredzētas tiesnešu, izmeklēšanas iestāžu, prokuratūras un citu iestāžu speciālistu apmācības, kā arī semināri un juridiskā analīze, lai noteiktu kriminālprocesa efektivizēšanas un tiesiskuma stiprināšanas iespējas. Tiesībsargājošo iestāžu kapacitātes paaugstināšana ļaus samazināt arī pirmstiesas izmeklēšanas un iztiesāšanas laiku sarežģītu ekonomisko un finanšu noziegumu lietās.

Līguma parakstīšanas ceremonijā J.Bordāns uzsvēra, ka ASV puses atbalsts ir būtisks tieslietu nozarē uzsāktajām aktivitātēm ekonomisko noziegumu efektīvākai apkarošanai, kas veicinās Latvijas iestāžu cīņu pret noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un terorisma finansēšanu. Viens no tiem ir specializētas Ekonomisko lietu tiesas izveide ar mērķi nodrošināt ātru un kvalitatīvu iztiesāšanu sarežģītās ekonomisko un finanšu noziegumu lietās. Savukārt, lai nodrošinātu kvalitatīvu un pilnvērtīgu ekonomisko un finanšu noziegumu izmeklēšanu, būtiska loma ir pirmstiesas procesa efektivitātei, izmeklēšanas un prokuratūras darba kvalitātei, norādīja J.Bordāns. Arī ASV puses pārstāvis uzsvēra nepieciešamību nodrošināt drošu un investīciju piesaistei draudzīgu tiesisko vidi.

No Amerikas Savienoto Valstu puses starpvaldību līguma grozījumus parakstīja ASV vēstniecības Latvijā pagaidu pilnvarotais lietvedis Pauls Polete (Paul Poletes). Līguma grozījumus nepieciešams apstiprināt Saeimā ar likumu.

Atstāj atbildi