Pāriet uz galveno saturu

Vakar 26. septembrī Administratīvā rajona Rīgas tiesu namā tika paziņots spriedums lietā, kurā tiek apmierināta Jaunās konservatīvās partijas biedra un Ķekavas pašvaldības deputāta Olafa Klūdziņa un Ķekavas pašvaldības deputāta Gata Līča prasība pret Ķekavas novada pašvaldību. Ķekavas novada pašvaldības vadītājas rīcība 2018. gadā 18. decembrī atzīta par prettiesisku – O.Klūdziņam un G.Līcim netika sniegta visa informācija par konkursu, kurā tika izraudzīta novada pašvaldības izpilddirektore.

13. Saeimas deputāte un Jaunās konservatīvās partijas Ķekavas bijusī nodaļas vadītāja Anita Muižniece norāda: “Kārtējo reizi pierādās domes priekšsēdētājas Viktorijas Baires arogance un destruktīvais vadības stils. Ir būtiski pārkāptas deputātu tiesības, par ko arī iepriekš un vairākkārt ir celti iebildumi. Kas zīmīgi – iepriekš izpilddirektora vietas izpildītāja amatā ar V.Baires vienpersonisku lēmumu tika iecelts priekšsēdētājas padomnieks Andris Volanskis, un tikai pēc gandrīz gada un neskaitāmām iebildēm no deputātu puses tika organizēts šis konkurss uz izpilddirektora amatu.”

Izpilddirektora amata konkursā V.Baire ignorēja citus deputātus, liedzot viņiem iespēju iepazīties ar dokumentiem un konkursa komisijas locekļu vērtējumiem par kandidātiem. Tiesas spriedumā tika atzīts, ka V.Baire ar savu rīcību pārkāpusi Deputāta statusa likuma 9.panta pirmās daļas 4.punktu, kas noteic, ka deputātam savā vēlēšanu apgabalā ir tiesības iepazīties ar valsts un pašvaldības iestāžu, kā arī pašvaldības kapitālsabiedrību dokumentāciju, kas skar attiecīgās pašvaldības intereses.


Atstāj atbildi