Pāriet uz galveno saturu

Šodien, 27.  janvārī Jauno konservatīvo frakcijā notika tikšanās tikās ar “Marss” parka Teikā aktīvistiem: Teikas apkaimes biedrību, Rīgas apkaimju aliansi, VEFRESH un “Pilsēta cilvēkiem” pārstāvjiem, lai uzklausītu viņu viedokli saistībā ar iesniegto iniciatīvu par parka izveidi. Aktīvisti uzsvēra, ka pēc tikšanās ar “Valsts nekustamo īpašumi”, ministru prezidenta un Valsts drošības dienesta pārstāvjiem nejūtas sadzirdēti un meklē sabiedrotos starp politiskajiem spēkiem, lai panāktu parka izveidi. Jaunie konservatīvie atbalsta ieceri Brīvības gatvē 207 veidot parku un aicinās skatīt šo jautājumu koalīcijā.

Pilsētvides aktīvisti norādīja, ka šāds – faktiski gatavs parks – ir unikāls šajā apkaimē un būtu viena no nedaudzajām, bet ļoti vērtīgajām zaļajām zonām aptuveni 175 000 rīdzinieku. Viesturs Celmiņš arīdzan izteicās: “Mēs neesam nekādi kukaiņi Teikā, kuri tur kaut ko ņemās. Mēs neesam savas valsts nodevēji, kā mūs mēģina pasniegt.”

Pilsētvides aktīvisti aicināja Jaunos konservatīvos atbalstīt Teikas parka ieceri, un šim aicinājumam esam atsaukušies.

Jānis Bordāns: “Mēs jau esam piedāvājuši risinājumu, kurš tiks skatīts koalīcijā. Tieslietu ministrija jau pirms ilgāka laika ir piedāvājusi alternatīvu – izmantot jau esošo infrastruktūru, tādējādi paredzot saprātīgāku valsts budžeta līdzekļu izlietojumu. Teikas velotreks “Marss” ir vēsturiska vieta, kura ir saglabājusies neticami labi.  Tur VDD ēka nebūtu jāceļ. Mūsu piedāvātais risinājums būtu laba atbilde sabiedrībā izskanējušajam sašutumam par koku izciršanu un tās interesēm atjaunot parku. Valdību veidojošo partiju atbalsts racionālākam risinājumam veicinās uzticēšanos gan specdienestam, gan valdībai.”