Pāriet uz galveno saturu

Iespēju pieteikties uz plānotajām desmit tiesneša amata vietām Ekonomisko lietu tiesā apliecinājuši 25 tiesneši – norāda aptaujas rezultāti. Tiesnešu aptauju Tieslietu ministrija sadarbībā ar Tiesu administrāciju veica laika posmā no 2020. gada 6. līdz 14. februārim.=

“Apstākļos, kad Ekonomisko lietu tiesas oponenti apzināti saasina viedokļu atšķirības vai pat izplata maldinošu informāciju, lēmums par iespēju pretendēt uz tiesnešu amatu Ekonomisko lietu tiesā nav vienkāršs. Tieslietu ministrija darīs visu nepieciešamo, lai tiesnešiem Ekonomisko lietu tiesā būtu pieejamas kvalifikācijas celšanas programmas atbilstoši tiesas kompetences raksturam,” uzsver J.Bordāns.

Nepieciešamie pasākumi tiesnešu atlases uzsākšanai tiks veikti pēc grozījumu likumā “Par tiesu varu” pieņemšanas un tiesneša amata kandidātu atlases kārtības noteikšanas. Konkursa kārtībā izraudzītajiem kandidātiem tiks nodrošināti kvalifikācijas pilnveides pasākumi. Paredzēts, ka Ekonomisko lietu tiesa savu darbību uzsāks 2021. gada 1. janvārī.

Kā iemeslu nepieteikties darbam Ekonomisko lietu tiesā tiesneši min šādus argumentus – apmierina pašreizējais darbs un specializācija, nav nepieciešamība mainīt dzīvesvietu, nepietiekama pieredze Ekonomisko lietu tiesas kompetencē plānotajās lietās u.c. Tikai 39 aptaujātie tiesneši šādas tiesas izveidi neuzskata par lietderīgu.

Kopumā aptaujā piedalījās 217 tiesneši – 142 no rajona (pilsētu) tiesām un 52 no apgabaltiesām, 16 no Administratīvās rajona tiesas un 7 no Administratīvās apgabaltiesas.

Likumprojektu par Ekonomisko lietu tiesas izveidi vēl jāpieņem Saeimai galīgajā lasījumā.