Pāriet uz galveno saturu

Lai beidzot izveidotu darboties spējīgu sistēmu Latgales reģiona attīstībai, 2020. gada 29. februārī Rēzeknes novada domes telpās Jaunā konservatīvā partija (JKP) rīkoja “Latgales attīstības sapulci”, kur dialogā ar sabiedrību iesaistījās trīs valdības ministri un vairāki Saeimas deputāti. Sapulces laikā Jānis Bordāns paziņoja par “Latgales attīstības centra” izveides plāniem.

Ar Latgales attīstības vīziju un tās sasniegšanas praktiskajiem soļiem dalījās JKP valdes priekšsēdētājs un Tieslietu ministrs Jānis Bordāns, Izglītības un Zinātnes ministre Ilga Šuplinska, Satiksmes ministrs Tālis Linkaits, kā arī Saeimas deputāti Andris Kazinovskis, Gatis Eglītis un Juris Rancāns. Auditorijas atsaucību izraisīja sapulces formāts, kas tika veidots kā dialogs, lai papildinātu reģiona izaugsmes praktisko pasākumu sarakstu ar idejām, kas ir svarīgas vietējai sabiedrībai.

Jānis Bordāns: “Mēs nolēmām rīkot attīstības sapulci Latgalē, jo šis reģions iepriekšējās dekādēs ir ticis apdalīts visvairāk un cilvēki netic, ka Latgalē varētu notikt spēcīgas pozitīvas pārmaiņas. Cilvēkiem ir apnikuši tukši solījumi bez naudas seguma. Tāpēc JKP kā obligātu nosacījumu virza reģionu izveidi, kam ir piesaistīts finansējums attīstībai. Vairāk nebūs iespējams naudai aizplūst prom no mērķa reģiona. Līdz ar to, JKP veidotais attīstības plāns Latgalei ir patiesi īstenojams!”

Īpašu apmeklētāju atsaucību izraisīja iespēja pārtraukumā diskutēt personīgā līmenī ar valsts amatpersonām par Latvijas un Latgales aktualitātēm. Izteiktos komentārus un idejas JKP ir ieprotokolējusi un izvērtēs Latgales attīstības plāna gala versijas izstrādei.

Saikni ar sabiedrību nodrošinās tuvākajā nākotnē izveidojamais “Latgales attīstības centrs”. Jānis Bordāns: “Esam tikko saņēmuši valsts finansējuma līdzekļus partijām un “Latgales attīstības centrs” ir veids, kā JKP naudu atdod atpakaļ valsts iedzīvotājiem, lai tā veicinātu neatgriezeniskas pārmaiņas jaunas politiskās kultūras izveidē. Ar centra palīdzību mēs iesaistīsim latgaliešus sava novada attīstības programmā, nodrošināsim tiešu saikni ar valdību, veidosim domnīcas, diskusiju paneļus un dažādus pasākumus, sākot no politikas un beidzot ar zinātni un kultūru.”