Pāriet uz galveno saturu

Neskatoties uz plašu sabiedrības neapmierinātību, atsevišķas partijas slepeni turpina virzīt uz priekšu jaunas ēkas būvniecību bijušā Marsa velodroma teritorijā, lai arī joprojām ir pieejama droša, novietojuma ziņā ērta un finansiālā ziņā ievērojami lētāka alternatīva, kas valsts budžetam ietaupītu vismaz 10 miljonus eiro, uzskata Jaunās konservatīvās partijas valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns.

“Sabiedrības vairākums ir skaidri paudis savu viedokli, jo uzskata, ka bijušā Marsa velodroma teritorija ir daudz piemērotāka jauna parka izveidei, savukārt jaunajai Valsts drošības dienesta (VDD) ēkai būtu jāatrodas vietā, kas daudz labāk atbilstu NATO drošības standartiem un ļautu VDD darbiniekiem pilnvērtīgāk pildīt savus pienākumus. Mūsu aprēķini rāda, ka nopietni izvērtējot un izvēloties TM ierosināto variantu jaunās VDD ēkas vietai, valsts varētu ietaupīt vismaz 10 miljonus eiro, kas šajos krīzes apstākļos nav maz!”, uzsver J. Bordāns.

“Uzskatu, ka šis projekts ir ļoti spilgts piemērs sliktam valsts pārvaldības procesam. Lai noskaidrotu, vai pieņemot lēmumu ir izvērtētas visas iespējamās alternatīvas un tiešām atrasts drošības un finansiālo iespēju ziņā labākais variants, esmu vērsies pie Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa, ar lūgumu ļaut iepazīties ar visiem pamatojumiem un skaidru procedūru.

Diemžēl izmantojot dažādus aizbildinājumus, šī informācija tiek slēpta, ne tikai no plašākas sabiedrības un nevalstiskajām organizācijām, bet arī no Saeimas deputātiem un pat ministriem, kuriem ir augstākais pielaides līmenis valsts noslēpumam. Tas man rada milzīgas bažas, ka ar slepenību cenšas piesegt izšķērdību un korupciju valsts pārvaldē, un tieši korupcijas apkaroša ir galvenais uzdevums, kuru man un visai Jaunai konservatīvai partijai ir uzticējuši vēlētāji!”

Jau pašlaik publiski ir zināms, ka šim projektam netika piemērota sabiedriskās apspriešanas procedūra, lai gan pēc drošības līmeņa līdzīgai ēkai Satversmes aizsardzības birojam (SAB) šī procedūra ir pilnībā izieta un nav saņēmusi iebildumus no sabiedrības!

Šī slepenība, likuma normu un sabiedrībās viedokļa pilnīga ignorēšana ir ievērojami mazinājusi valsts drošības dienesta reputāciju un iedzīvotāju uzticēšanos valsts pārvaldei. Latvijas sabiedrība tiek pretnostatīta Valsts drošības iestādēm, cenšoties Latvijas pilsoniskajai sabiedrībai piedēvēt iestāšanos pret Latvijas drošības interesēm. Es šim uzstādījumam kategoriski nepiekrītu, jo uzskatu, ka mūsu valsts pamatā ir skaidra likumu vara, aktīva pilsoņu iesaiste un caurspīdīgi valsts pārvaldes principi, lai ikvienam sabiedrības loceklim būtu iespēja publiski pārliecināties, ka lēmumi tiek pieņemti visas sabiedrības interesēs. Sabiedrība pieprasa atklātību un likuma varu ne tāpēc, ka ir pret Latvijas drošību, bet gan tāpēc, ka vēlas to stiprināt!”

“Neskatoties uz milzīgo pretestību, Jaunie konservatīvie turpinās iestāties par sabiedrības un valsts drošības interesēm, piedāvājot drošāku, lētāku un izmantošanas ziņā ērtāku alternatīvu jaunās VDD ēkas izbūvei, kas turklāt ļautu realizēt arī sabiedrības pieprasījumu par jauna parka izveidi bijušā Marss velodroma teritorijā,” norāda Jaunās konservatīvās partijas valdes priekšsēdētājs.

Nacionālā drošība vislielākajā mērā ir atkarīga no iedzīvotāju uzticēšanās un lojalitātes mūsu valstij. Konkrētajā gadījumā ir liels risks šo uzticību sagraut. Jaunajiem konservatīvajiem ir šaubas par atbildīgo amatpersonu kompetenci, izvērtējot konkrētā celtniecības projekta ietekmi uz nacionālo drošību, jo acīmredzami šis risks netiek ņemts vērā.