Pāriet uz galveno saturu

Šodien notikušajā preses konferencē sabiedrība tika iepazīstināta ar Jauno konservatīvo Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu saraksta līderi, kas būs 13. Saeimas deputāte Linda Ozola. Pasākumā sabiedrība tika iepazīstināta ar Lindas Ozolas vīziju Rīgas domes vēlēšanām.

Kā norāda Jauno konservatīvo valdes loceklis un iepriekšējais Rīgas domes priekšsēdētāja kandidāts Juris Jurašs: “Pēdējos mēnešos, COVID-19 izraisītās pandēmijas rezultātā daudzi iedzīvotāji ir bijuši spiesti mainīt savus līdzšinējos plānus, un arī mums bija jārīkojas un jāpieņem lēmumi, kuri ilgtermiņā būtu labāki visai Latvijas sabiedrībai. Liktenis ir iegrozījis tā, ka man nācās Saeimā, Juridiskās komisijas un frakcijas vadībā aizstāt pāragri mūžībā aizgājušo kolēģi, manu ļoti labi draugu Jutu Strīķi, un tā kā tiesiskuma stiprināšana vienmēr ir bijusi mūsu galvenā prioritāte, esmu pieņēmis lēmumu turpināt darbu Saeimā. Savukārt Rīgas mēra amatam partijas biedri izlēmuši deleģēt Saeimas deputāti Lindu Ozolu, kuras zināšanas un pieredze palīdzēs daudz labāk rūpēties par vienlīdzīgākas, ģimenēm draudzīgākas pilsētas izveidi šajā pandēmijas laikā.”

Jauno konservatīvo valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns: “Linda Ozola ir spilgta jaunās paaudzes politiķe un nākotnes Latvijas politikas zvaigzne. Viņa jau ir divas reizes ieguvusi sabiedrības uzticību, kļūstot par Rīgas Domes un arī Saeimas deputāti. Tagad Linda Ozola ir gatava spert nākamo soli un uzņemties Rīgas domes priekšsēdētājas amatu. Mēs skaidri, redzam, ka tieši Lindas Ozolas profesionālā pieredze, prasmes un enerģija ļaus veidot Rīgu par godīgu, mūsdienīgu un draudzīgu dzīvesvietu ģimenēm. Arī sabiedrība drīzumā pārliecināsies, ka tieši Linda Ozola ir uzticama balss nopietnām pārmaiņām Latvijas galvaspilsētā.”

Linda Ozola uzrunā žurnālistiem norādīja uz savām prioritātēm Rīgas domes priekšsēdētājas amatā: ”Rīgas domes līdzšinējā vadība vēsturē iegāja ar milzīgiem korupcijas skandāliem, simtiem nodokļu maksātāju sponsorētiem “konsultantiem”, kuri savās darba vietās nebija redzēti, kā arī sabrukušām ielām un sarūkošu iedzīvotāju skaitu, kuri pārcēlās uz Rīgas piepilsētām. Ikvienam bija skaidrs, ka tā turpināties vairs nav iespējams un, pateicoties Jauno konservatīvo aktivitātēm iepriekšējā Rīgas domes sasaukumā, vecā, koruptīvā vara pilsētā tika gāzta. Mūsu prioritāte būs tiesiskuma un godīgas pārvaldības iedibināšana Rīgas pašvaldībā, tā lai ikvienam būtu pārliecībā, ka rīdzinieku samaksātie nodokļi tiek tērēti godprātīgi un netiek izzagti vai izšķērdēti. Rīgas domē tiks aizliegts jebkurš iepirkums, kurš paredzēs komercnoslēpuma institūtu. Rīdzinieku naudas plūsmas tiešsaistes režīmā būs redzamas ikvienam un tie uzņēmēji, kuri negribēs piekrist šiem nosacījumiem, pašvaldības pasūtījumus saņemt nevarēs.”

“Vairāki Rīgas mēra amata kandidāti savā piedāvājumā runā par dažādiem būvniecības megaprojektiem un gadu desmitiem ilgām attīstības vīzijām. Mana prioritāte būs īpaša Ģimeņu atbalsta programma, kas padarītu Rīgu par draudzīgu vietu dzīvošanai tieši ģimenēm”, stāsta L. Ozola. Pašlaik Rīgas iedzīvotāju skaits sarūk, jo daudzi nespēj iegādāties dzīvokli un īres cenas galvaspilsētā ir pārāk augstas. Lai nodrošinātu jaunās ģimenes ar dzīvokļiem un atvēsinātu sakarsušo īres tirgu, ir izstrādāta īpaša programma “Pirmais mājoklis Rīgā”, kas paredz gadā nodrošināt dzīvokļus vismaz 1500 jaunajām ģimenēm. Šī iespēja tiks veidota sadarbībā ar “Altum” jauno mājokļu programmu.

“Es zinu, ka katru gadu Rīga daudzus rīdziniekus zaudē tāpēc, ka tie vienkārši nepiedzimst. Esmu strādājusi Rīgas Domes Sociālo jautājumu komitejā un zinu, ka Rīga ir spējīga nākt talkā valstij un samazināt to sieviešu skaitu, kuras gaida rindā uz mākslīgo apaugļošanu. Turklāt, bērniņu radīšanu Rīga varētu apmaksāt sievietēm līdz pat 40 gadu vecumam, līdzīgi kā tas ir Skotijā un atsevišķās citās pasaules valstīs.”

“Gadiem ir runāts, bet netiek meklēts risinājums asistentu nodrošināšanai mācībām, bērniem ar īpašām vajadzībām. Mums ir svarīga katra ģimene un katrs bērns, tāpēc es redzu iespēju piešķirt pašvaldības līdzfinansējumu bērnu asistentu nodrošināšanai, kā tas ir daudzviet citur pasaulē. Ģimeņu atbalstam esam gatavi nodrošināt pirmreizējo piedzimšanas pabalstu 500 eiro apmērā un iesaistot privātās izglītības iestādes divu gadu laikā tiks nodrošinātas 2000 papildu vietas Rīgas bērnudārzos. Tas tiks izdarīts neuzbūvējot nevienu jaunu bērnudārzā ēku. Šīs ir tikai dažas no idejām, kurām mums ir izstrādāts skaidrs risinājums un atrasts nepieciešamais finansējums un šos ierosinājumus varētu ieviest jau no 2021.gada”, uzsver L. Ozola.

Turpinot uzsākto cīņu ar azartspēļu aizliegšanu visā Latvijas teritorijā, Jauno konservatīvo programma paredz spēļu zāļu slēgšanu ne tikai Rīgas vēsturiskajā centrā, bet arī pilsētas mikrorajonos.

https://www.facebook.com/konservativie/videos/271619597436457/