Pāriet uz galveno saturu

Rīgas domes pagaidu administrācijas pieņemtais lēmums par 12 000 eiro atlīdzināšanu tiek veikts azartspēļu zāļu īpašnieku interesēs, un tas tiek darīts, lai kavētu jaunā Rīgas domes sasaukuma vēlmi ierobežot azartspēļu zāļu darbību visā Rīgas teritorijā, uzskata Jauno konservatīvo Rīgas domes deputāte Linda Ozola.

“Lielākā daļa politisko spēku, kas iekļuvuši Rīgas domē, ir publiski apliecinājuši, ka vēlas cīnīties ar azartspēļu sērgu, un Jaunie konservatīvie ir skaidri uzstājuši, lai azartspēļu zāļu ierobežošanu topošā Rīgas domes koalīcija ieliktu savu darāmo darbu sarakstā. Pašlaik notiekošās darbības ir mēģinājums saglabāt azartspēļu zāļu pozīcijas “caur sētas durvīm”, jo atklāti atzīties “spēļu eļļu” aizstāvībā pilsētas vadība baidās,” uzsver L. Ozola.

“Tā vietā, lai vērstos pret iepriekšējā Rīgas domes sasaukuma deputātiem, domes pagaidu administrācijai būtu jāvērtē tas, cik kvalitatīvi tika pārstāvētas Rīgas pilsētas un rīdzinieku intereses tiesā un vai šeit nav saskatāma apzināta nolaidība vai pat korupcija,” norāda L. Ozola.

Jaunie konservatīvie jau vairāku gadu garumā aktīvi cīnās par azartspēļu zāļu ierobežošanu ne tikai Rīgā, bet visā Latvijas teritorijā. “Šis ir pirmais gads, kad sabiedrība ir sajutusi mūsu cīņas rezultātus, un azartspēļu nozare ir pieredzējusi nozīmīgu ieņēmumu kritumu. Tā ir nauda, kas ir palikusi Latvijas iedzīvotāju maciņos, un cilvēkiem ir bijusi iespēja līdzekļus iztērēt daudz lietderīgākiem mērķiem,” stāsta JKP RD saraksta līdere.