Pāriet uz galveno saturu

Šodien notika Rīgas domes jaunievēlētā sasaukuma pirmā sēde, kurā tika ievēlēts Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis, kā arī vicemēri. Par Rīgas domes vicemēri tika ievēlēta Jauno konservatīvo Rīgas domes līdere Linda Ozola, kura pēc ievēlēšanas norādīja, ka viņas prioritātes būs Rīga bez korupcijas un ģimenēm draudzīga pilsēta.

L. Ozola: “Man ir gandarījums, ka beidzot mums ir iespēja ķerties pie darba, un pašlaik svarīgākā lieta būs 2021.gada budžeta sagatavošana. Svarīgi, lai jau nākamā gada budžetā parādītos jaunā Rīgas domes sasaukuma prioritātes. Protams, nozīmīga aktualitāte ir cīņa ar COVID19 pandēmiju, kas prasīs papildus rūpes arī no Rīgas pašvaldības.”

Linda Ozola plāno darboties Drošības kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejā un Sociālo jautājumu komitejā, bet Jauno konservatīvo Rīgas domes frakcijas vadītājs Jānis Ozols strādās Finanšu un administrācijas lietu komitejā un Pilsētas attīstības komitejā.

Jauno konservatīvo deputāts Valters Bergs darbosies Satiksmes un transporta lietu komitejā un Pilsētas īpašumu komitejā, bet Dāvis Stalts – Izglītības, kultūras un sporta komitejā un Mājokļu un vides komitejā.

Jau ziņots, ka šonedēļ sabiedrība tika iepazīstināta ar Rīgas domē darāmo darbu plānu tuvākajiem pieciem gadiem. Darbu plāns paredz, ka divu gadu laikā vietas bērnudārzos būs visiem rīdziniekiem, un tas tiks panākts arī ar privāto bērnudārzu palīdzību. Nepieciešams mainīt esošo sistēmu, kad privāto bērnudārzu apmeklētāji ir sliktākās pozīcijās, nekā tie, kuri dodas uz pašvaldības dārziņiem. Tāpat tiks celtas algas bērnudārzu audzinātājām un auklītēm, kuru trūkumu asi izjūt Rīga.

Jaunieši, kuri vēlas uzsākt savu dzīvi Rīgā, visu nopelnīto ir spiesti samaksāt par īri, bet iekrāt sava mājokļa iegādei bieži vien nespēj. Daudzi kā lielāko problēmu min to, ka viņiem trūkst nepieciešamās pirmās iemaksas jauna un sava mājokļa iegādei. Plāns paredz veidot pieejamus īres dzīvokļus. Tomēr ilgtermiņa mērķis būtu panākt, lai cilvēki paši kļūst par mājokļu īpašniekiem un spēj uzņemties atbildību par savu ģimeni, mājokli un dzīves vidi sev apkārt.

Pateicoties Jauno konservatīvo uzstājībai, jaunajā darbu sarakstā iekļauts punkts par azartspēļu zāļu turpmāku ierobežošanu. Jauno konservatīvo aktivitātes šajā virzienā jau ir ievērojami samazinājušas spēļu zāļu skaitu Rīgā, tomēr līdz šim lielākais samazinājums bijis Rīgas vēsturiskajā centrā. Turpmāk tiks strādāts pie tā, lai spēļu zāļu skaits saruktu Rīgas pilsētas mikrorajonos. Vārdos visas partijas ir gatavas atbalstīt šīs sērgas ierobežošanu, tāpēc sabiedrībai būs rūpīgi jāvēro, vai vārdi saskanēs ar darbiem!

Visbeidzot, turpināsim ideju par Rīgu kā zaļu pilsētu ar lielu skaitu koku un krūmu. Vienošanās paredz programmu Rīgas parku labiekārtošanai, kā arī jaunu skvēru un rotaļlaukumu izveidi apkaimēs. Rīgas dome apņemas atbalstīt pilsētas mazdārziņu un ekoloģisko kopienu zonu izveidi un nostiprināšanu. Visbeidzot, pilsētā tiks izveidots galvenā dārznieka amats.