Pāriet uz galveno saturu

Jaunie konservatīvie turpina cīņu par azartspēļu ierobežošanu un šodien valdība atbalstīja Tieslietu ministra Jāņa Bordāna iniciatīvu, kas paredz to, ka uzturlīdzekļu fonda parādniekiem tiks liegta iespēja spēlēt azartspēles, tostarp interaktīvās azartspēles, kā arī piedalīties interaktīvajās izlozēs.

Valdības atbalstītais likumprojekts paredz, ka azartspēļu organizētājam būs pienākums azartspēļu organizēšanas vietā pārliecināties, vai persona nav uzturlīdzekļu parādnieks, liedzot tai atrasties spēļu organizēšanas vietā.

Jānis Bordāns: “Mēs redzam, ka šo negoprātīgo cilvēku parāds valsts uzturlīdzekļu garantiju fondam ir sasniedzis gandrīz 370 miljonus eiro un mēs meklējam ikvienu veidu kā šo parādu mazināt un cīnīties ar ļaunprātīgajiem uzturlīdzekļu nemaksātājiem. Ļoti bieži mēs redzam situācijas, kad tā nauda, kurai būtu jānonāk bērnu rīcībā, tiek tērēta citām vajadzībām, tajā skaitā vienkārši notriekta azartspēlēs un man tas ir kategoriski nepieņemami!”

“Iespējams, ka daudzi cilvēki, paši negribot, ir nonākuši azartspēļu atkarībā un visi personīgie līdzekļi tiek iztērēti šajā toksiskajā “izklaidē”. Es ticu, ka šis solis ļaus cilvēkiem nostāties uz kājām, atgūt finansiālo stabilitāti un atsākt pienācīgi rūpēties par saviem bērniem,” uzsver Tieslietu ministrs.

Likums vēl ir jāatbalsta Saeimai, tomēr plānots, ka tas stāsies spēkā nākamā 2021.gada 1.aprīlī.

Tieslietu ministrija sadarbībā ar Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrāciju ir ieviesusi jau šādus ierobežojumus uzturlīdzekļu parādniekiem:

  • ziņas par parādnieku ir publiski pieejamas www.latvija.lv un tiek nodotas kredītinformācijas birojam;
  • parādniekam Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā minētajos gadījumos piemēro transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu vadīšanas izmantošanas aizliegumu;
  • parādniekam Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā minētajos gadījumos aptur šaujamieroča atļaujas darbību;
  • parādniekam piemēro kriminālatbildību par izvairīšanos no bērna uzturēšanas.