Pāriet uz galveno saturu

Šonedēļ parakstu vākšanas platformā “Manabalss.lv” www.manabalss.lv savākti 10 000 paraksti Jauno konservatīvo Rīgas domes (RD) deputāta Jāņa Ozola iniciatīvai par valsts un pašvaldības līdzekļu izlietojuma atklātumu. Jau drīzumā šis priekšlikums tiks virzīts izskatīšanai Saeimā.

Jauno konservatīvo RD deputāts Jānis Ozols: “Valsts un pašvaldību, arī to kapitālsabiedrību un nodibinājumu iepirkumi ir melnais caurums, kur bez pēdām pazūd nodokļu maksātāju nauda. Izmantojot likuma nepilnības, savu shēmu pēdas slēpj, sistēmiski kvalificējot izdarīto kā komercnoslēpumu. Rezultātā naudas izlietojuma tāmes nav pieejamas ne sabiedrībai, ne žurnālistiem.”

“Man ir milzīgs gandarījums, ka mums ir izdevies savākt nepieciešamo parakstu skaitu. Tas ļaus mūsu frakcijai daudz pārliecinošāk šo priekšlikumu aizstāvēt Saeimā,” uzsver J. Ozols, piebilstot, ka šo jauno regulējumu atklātības veicināšanai varētu izmantot Rīgas domē. “Es uzskatu, ka ikvienam ir jāzina kur paliek desmitiem miljonu vērtie līdzekļi Mežaparka estrādes būvniecībā, kāpēc Vanšu tilta trepes mums maksā tik dārgi un kur paliek miljoni bēdīgi slavenā e-talona uzturēšanā.”

No pārmaiņu īstenošanas sabiedrība iegūs vairākus būtiskus uzlabojumus. 1) Nodrošinot informācijas pieejamību publisko līdzekļu izlietojumam, samazinās nelikumīgas rīcības iespēja. 2) Publisko līdzekļu izlietošanas caurskatāmība paaugstinās sabiedrības uzticību valsts pārvaldei. 3) Publisko līdzekļu izmantošanas caurskatāmība palielinās to izlietošanas efektivitāti, ceļot sabiedrības labklājību kopumā.