Pāriet uz galveno saturu

Jauno konservatīvo Saeimas frakcija ir iesniegusi dokumentus, lai tiesībsarga amatam virzītu juristu, bijušo Talsu novada domes priekšsēdētaju Edgaru Zelderi.

Kā norāda Jauno konservatīvo partijas valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns: “Mums ar Zeldera kungu sakrīt vērtību uzstādījumi, īpaši attiecībā uz rūpēm par sociāli mazāk aizsargātiem cilvēkiem. Šajā jautājumā E. Zelderis  ir parādījis savu aktivitāti gan kā advokāts, gan arī esot Talsu mēra amatā. Viņš ir profesionāls jurists ar lielu darba pieredzi gan privātajā sektorā, gan pašvaldībā, kas viņam ļauj izprast iedzīvotāju vajadzības. Mūs ir pārliecinājis viņa profesionālais sniegums.”

“Ne mazāk svarīgi, ka jau vairākus gadus Zeldera kungs ir bijis Latvijas Nedzirdīgo savienības jurists, iepazīstot nedzirdīgo un citu cilvēku ar īpašām vajadzībām problēmas. Zinu, ka viņš tiesās ir pārstāvējis daudzus cilvēkus ar īpašām vajadzībām, tāpēc ļoti labi zina šīs nozares aktualitātes. Mums ir simpātiska arī viņa sabiedriskā darbība, jo viņš kā jurists ir aktīvi cīnījies par konkurences palielināšanu aptieku sektorā, aizstāvot iedzīvotāju tiesības pēc pieejamiem farmaceitiskiem pakalpojumiem,” stāsta J. Bordāns.

Jaunie konservatīvie uzskata, ka tiesībsargam nākamo gadu laikā būs jāpievēršas tieši trūcīgāko sabiedrības locekļu aizstāvībai. Lai arī kopējie ekonomiskie rādītāji gadu gaitā uzlabojas, sabiedrībā joprojām ir liela ienākumu nevienlīdzība, un viens no galvenajiem tiesībsarga uzdevumiem būs šo netaisnību labot. Tāpat viena no Jauno konservatīvo prioritātēm ir bijusi ienākumu palielināšana Latvijas senioriem. Mūsu ierosinājums ir minimālās pensijas palielināšana, kā arī nodokļu sloga atvieglošana mazajām pensijām. Sagaidām, ka jaunais tiesībsargs aizstāvēs šo mūsu uzstādījumu.

Kā otro ļoti nozīmīgu tiesībsarga darbības virzienu mēs redzam bērnu tiesību aizsardzību, kas pēdējo gadu gaitā Latvijā ir pamesta novārtā. Ir nepieciešams veikt visaptverošu bāriņtiesu reformu, kur tiesībsargam ir jāseko, lai bērnu tiesības tiktu ievērotas ne tikai teorētiski, bet arī praksē.