Pāriet uz galveno saturu

Jaunās konservatīvās partijas valde un frakcija turpinās uzstāt uz to, ka pirmsskolas izglītības iestāžu (PII), kā arī sākumskolas pedagogi būtu iekļaujami vakcinācijas rindā vienlaicīgi ar senioriem. Šodien notika izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas tikšanās ar veselības ministru Danielu Pavļutu, un šīs tikšanās ietvaros konservatīvie pauda skaidru vēlmi nodrošināt pedagogu prioritāru vakcināciju.

Kaut gan atsevišķu viedokļu līderu un sabiedrības autoritāšu ātrāka vakcinācija ir atbalstāma, Jaunās konservatīvās partijas ministri ir pauduši skaidru apņemšanos solidarizēties ar pedagogiem un vakcinēties tikai pēc tam, kad tiks uzsākta pedagogu vakcinācija.

Kā norāda Jauno konservatīvo valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns: “Mēs jau pašlaik redzam, ka Lietuva un Igaunija ir uzsākusi skolotāju vakcinēšanu, bet Veselības ministrijas piedāvātais grafiks paredz to, ka Latvijā lielākā daļa pedagogu vakcinācija varētu notikt tikai šā gada vasarā, tas ir pēc tam, kad mācību gads jau būs noslēdzies. Tas ir pilnīgi nepieņemami, tāpēc mēs noteikti aicināsim valdības koalīcijas partnerus šo lēmumu mainīt un iekļaut skolotājus prioritāšu sarakstā, līdz ar senioriem.”

J.Bordāns: “PII pedagogiem nav izvēles strādāt attālināti, viņi ir spiesti iet un riskēt ar savu veselību un dzīvību, pavadot ilgāku laiku slēgtās telpās. Šie pedagogi dara ļoti nozīmīgu darbu, atvieglojot ikdienu ļoti daudzām profesijām – ārstiem, medmāsām, policistiem, veikalu pārdevējiem un citiem, kuri arī ir spiesti strādāt klātienē un nevar paši uzņemties savu bērnu pieskatīšanu darba laikā. Šajā jautājumā noteikti ceram arī uz Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības atbalstu!”

Pedagoģijas un psiholoģijas eksperti Latvijā un pasaulē ir norādījuši, ka ilgstošas attālinātās apmācības mazo klašu bērniem atstāj ļoti negatīvu iespaidu uz šo bērnu psihi un tādējādi tiek pasliktināts šo bērnu vispārējais veselības stāvoklis.

Ne mazāk svarīgs aspekts ir ekonomiskais aspekts, jo bērnudārzu un skolu slēgšana atstāj neproporcionālu negatīvo ietekmi uz valsts ekonomiku, katru dienu Latvijas valstij un Latvijas cilvēkiem, radot miljoniem eiro vērtus zaudējumus. Veselības ministrijas līdzšinējās darbības rezultātā Latvija ir kļuvusi par valsti, kura vakcinācijas ziņā ir pēdējā vietā Eiropas Savienībā un pašlaik šo kļūdu ir plānots atkārtot.

Jaunie konservatīvie uzskata, ka šo lēmumu nevar atstāt dažu vārdā nesauktu Veselības ministrijas ierēdņu izlemšanai, jo pastāv risks, ka tiks pieņemtas tās pašas kļūdas, kas tika pieļautas plānojot vakcinācijas stratēģiju, kas izrādījās neveiksmīgākā stratēģija visā Eiropas Savienībā. Mēs aicinām izmantot pasaules labāko ekspertu un mūsu kaimiņvalstu veiksmīgo pieredzi. Tāpēc mēs aicināsim par šo jautājumu lemt valdībā un ceram uz premjera un viņa pārstāvētās partijas atbalstu.