Pāriet uz galveno saturu

Satiksmes ministrs regulāri tiekas ar Latvijas reģionu iedzīvotājiem, skaidrojot satiksmes nozares aktualitātes un atbildot uz iedzīvotāju jautājumiem. Šajā reizē ministrs tikās ar Ādažu un Carnikavas iedzīvotājiem tiešsaistes platformā webex.

Satiksmes ministrs pastāstīja par gaidāmajām pozitīvajām izmaiņām saistībā ar vilcienu satiksmi:

– mainās veidi, kā iegādāties biļetes: tagad elektroniski var nopirkt ne tikai viena brauciena biļeti, bet arī mēnešbiļeti,

– nākamajā gadā sāks kursēt jaunie elektrovilcieni: ne tikai lai brauktu līdz Rīgai, bet arī cauri Rīgai,

– tiks uzlabotas pieturas uz līnijām, kur kursēs elektrovilcieni, līdz ar to tiks atrisināta ērtas iekāpšanas problēma, kas ir īpaši nozīmīgi pasažieriem ar maziem bērniem, cilvēkiem ar kustību traucējumiem un velosipēdu īpašniekiem.

– ir plāns par plašāku līniju elektrifikāciju: šeit būtisks būs arī Rail Baltica pienesums.

Turpinās darbs pie Rīgas metropoles areāla sabiedriskā transporta integrācijas:

– tās pamatā ir sinhronizētas sabiedriskā transporta plānošanas ieviešana un vienota biļete,

– vienota biļete dos iespēju tirdzniecības vietās un arī mobilajā lietotnē iegādāties vienu biļetei vairākiem braucieniem atšķirīgos transporta veidos un maršrutos.

Plaša diskusija izvērsās par veloceļu iespējamo izveidi, ērtai nokļūšanai uz novadu centriem un aktīvai atpūtai.

– “Tiek veidota veloceļu programma – satiksmes jomā tas notiek pirmo reizi,” teica ministrs. “Ir uzsākta trases izpēte veloceļiem no Rīgas uz Carnikavu un Saulkrastiem. Izpētes laikā tiek noskaidroti iespējami risinājumi veloceļa trases novietojumam.”

– Investīcijas veloinfrastruktūras attīstībai paredzētas no Eiropas Atveseļošanas un noturības mehānisma finansējuma, kas vēl tiek skaņots ar Eiropas Komisiju.

Runājot par galveno valsts autoceļu attīstību, ir uzsākti sagatavošanās darbi Rīgas apvedceļa pārveidei par četru joslu ātrgaitas autoceļu, kas dos ērtības arī autobraucējiem no Ādažiem un Carnikavas, lai ātrāk nokļūtu galvaspilsētā vai Jūrmalā.

– Autoceļu A4 (Baltezers – Saulkalne) un A5 (Salaspils – Babīte), kas kopā veido Rīgas apvedceļu, posmiem plānoti divlīmeņu ceļumezgli ar visiem nozīmīgākajiem autoceļiem.

– Plānots arī izvērtēt jauna autoceļa izbūvi gar Rail Baltica dzelzceļa līniju, sākot no autoceļa A2 Rīga – Sigulda – Igaunijas robeža (Veclaicene)  netālu no Vangažiem līdz aptuveni Skultei, pieslēdzoties autoceļam A1 Rīga (Baltezers) – Igaunijas robeža (Ainaži), tādējādi Via Baltica tranzītu plūsmu nevirzot cauri Baltezeram un gar Ādažiem.

Vietējo un reģionālo ceļu atjaunošanas darbiem paredzēts finansējums administratīvi teritoriālās reformas ietvaros. Sadarbībā ar pašvaldībām izstrādāts ceļu saraksts, kur plānoti remontdarbi nākamajos trīs gados.