Pāriet uz galveno saturu

9.aprīlī tika atklātas Jaunās konservatīvās partijas Latgales Attīstības centra un nodaļas telpas Rēzeknē. Centra galvenie uzdevumi – koordinēt reģiona attīstības potenciāla izmantošanu, veidot tiešu sadarbību ar nozaru ministrijām, piesaistīt efektīvus ilgtermiņa instrumentus darba vietu radīšanai Latgales iedzīvotājiem, radīt platformu diskusijām un viedokļu apmaiņai.

Nozīmīgo notikumu apmeklēja ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns un Saeimas Jauno konservatīvo frakcijas priekšsēdētājs, 13.Saeimas deputāts Juris Jurašs.

Jaunās konservatīvās partijas valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns norāda: “Latvija nevar pastāvēt bez novadiem. Cik stipri būs Latvijas novadi, tik stipra būs arī Latvijas valsts. Tāpēc Latgales attīstība ir jāplāno šeit uz vietas, nevis Rīgā. Šāds attīstības centrs ir pirmais Latvijā. Latgalei šī iespēja veicinās gan savas kultūrvides saglabāšanu, gan arī drošību, attīstību un labklājību visam reģionam. Latgale ir mūsu valsts iesākums, šeit sākas Eiropa, šeit sākas Latvija”.

Lai realizētu izvirzītos uzdevumus, nodrošinot pārstāvniecību arī vietējās lēmējvaras līmenī, Jaunā konservatīvā partija ar savu ideju piedāvājumu un sarakstu cilvēkiem šogad startē pašvaldību vēlēšanās Latgalē – gan Rēzeknes un Daugavpils pilsētās, gan arī Balvu, Krāslavas, Augšdaugavas, Preiļu un Rēzeknes novados.

Galvenie darbi, ko jaunie konservatīvie nolēmuši realizēt Latgales reģiona pašvaldībās:

  • ceļu un ielu sakārtošana pilsētās, pagastos un ciematos;
  • atbalsts uzņēmējdarbības programmām un infrastruktūras attīstībai. Īpašs uzsvars uz informācijas tehnoloģiju nozares attīstību, darba vietu radīšanai reģionā;
  • atbalsts kvalitatīvas izglītības veicināšanai un mūžizglītības, kvalifikācijas celšanas programmām.

Jaunajiem konservatīvajiem ir nozīmīgas tādas vērtības kā ģimene, labklājība, darbs, drošība, veselība, lokālā un nacionālā identitāte, brīvība un godīgums.

Latgales Attīstības centrs un Rēzeknes nodaļas birojs turpmāk darbosies – Atbrīvošanas alejā 105.

Vairāk informācijas:

Guntis Rasims

Latgales Attīstības centra vadītājs

guntis.rasims@gmail.com