Pāriet uz galveno saturu

Rīgas domes Jaunās konservatīvās partijas frakcijas un Nacionālās apvienības/ Latvijas Reģionu apvienības frakcijas deputāti, reaģējot uz apzināti provokatīvo un maldinošo partiju Saskaņa un Latvijas Krievu savienība ziņu, kura izskanējusi medijos par 9. maija norisi, norāda, ka gan Nacionālā apvienība/ Latvijas Reģionu apvienība, gan Jaunā konservatīvā partija stingri uzraudzīs Rīgas pašvaldības policijas darbu 8. un 9. maijā visas dienas garumā pie Uzvaras pieminekļa, nepieciešamības gadījumā pieprasot policijas vadības pilnu atbildību par pulcēšanās ierobežojumu pārkāpumiem, ja tādi netiks novērsti.

Dainis Locis, Nacionālās apvienības/ Latvijas Reģionu apvienības: “Ir skumji, ka tikai dažas dienas pēc Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas piemiņas pasākumiem, kuri šogad notika stingri ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, mums jādomā par to, kā nodrošināt sabiedrisko kārtību un drošību dienā, kas lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju saistās ar mūsu tautas vēstures drūmāko periodu. Latviešiem atšķirībā no citām Eiropas tautām Otrais pasaules karš un okupācija turpinājās vēl 50 gadus. Nav pieļaujams, ka šajā dienā notiek publiskas svinības un līksmošana!”

Atgādinām, ka šis pasākums tāpat kā jebkurš cits publisks, organizēts pasākums ir aizliegts, balstoties uz epidemioloģisko situāciju valstī. Esam kategoriski pret šī ideoloģiski pretējā un Latvijas vēstures smagāko lappušu necienošā un aizskarošā pasākuma organizēšanu vai jebkādu atkāpju pieļaušanu attiecībā uz likuma prasību ievērošanu.

Jānis Ozols, Jaunā konservatīvā partija: “Šie 9. maija izgājieni vēsturiski ir bijuši latviešu tautai nesaprotami un daudzus jautājumus raisoši. Ir skaidrs, ka šādi pasākumi notika un tika lobēti iepriekšējā Rīgas domes sasaukuma laikā, kad mūsu pilsētā vadībā bija partija, kurai ir aktīvs sadarbības memorands ar kaimiņvalsts Krievijas diktatora Putina kabatas partiju. Šobrīd situācija ir mainījusies, un  šis piemineklis nav nekas vairāk kā asociācijas ar padomju okupāciju un represijām pret latviešu tautu.”

Atgādinām, ka šī brīža epidemioloģiskā situācija valstī nosaka, ka publiski pasākumi ir aizliegti, bet piketi atļauti tikai līdz 10 cilvēkiem.

Par noteikumu neievērošanu personas ir saucamas pie administratīvās atbildības.


Informācijai: 30. aprīlī un 7. maijā Rīgas pilsētas izpilddirektora pienākumu izpildītāja Elīna Trautmane kopā ar drošību uzraugošajām iestādēm un citām atbildīgajām pašvaldības amatpersonām sprieda par 9. maijā pieteikto publisko pasākumu norisi, lemjot, ka pieeja Uzvaras piemineklim un tā teritorija 8. un 9. maijā tiks ierobežota, kā arī Uzvaras parka apkārtnē tiks noteikti satiksmes ierobežojumi, par kuriem informēs atsevišķi.

Epidemioloģiskās drošības dēļ šogad organizētie pasākumi pie pieminekļa nenotiks, tādēļ pašvaldība aicina cilvēkus būt atbildīgiem, nepulcēties, ievērot noteiktās prasības un neradīt apdraudējumu sev un citiem.