Pāriet uz galveno saturu

Šodien notika tieslietu ministra Jāņa Bordāna un grāmatniecības nozares pārstāvju tikšanās, kuras ietvaros tika panākta vienošanās, ka Jaunā konservatīvā partija (JKP) rosinās noteikt samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi grāmatniecībai jau no 2022. gada.

Jānis Bordāns:  ”Jaunie konservatīvie tradicionāli ir bijuši grāmatniecības nozares aizstāvji, un jau pagājušajā gadā mēs budžeta priekšlikumos iesniedzām ierosinājumu samazināt PVN e-grāmatām. Diemžēl koalīcijas partneri šai iniciatīvai nebija pretimnākoši un budžeta projektā šis priekšlikums netika iekļauts. Ceru, ka Latvijas grāmatizdevēju asociācijas organizētā akcija “Atdodiet grāmatām 5% PVN likmi” pārliecinās arī citus koalīcijas partnerus, ka šī svarīgā nozare ir pelnījusi valstisku atbalstu un nodokļu samazinājums tiks piešķirts ne tikai e-grāmatām, bet arī drukātajām grāmatām.” “Manā uztverē šis nav jautājums par vienu šauru nozari, bet šis ir jautājums par visas latviešu kultūras ilgtspēju. Nav noslēpums, ka COVID19 pandēmija negatīvi ir ietekmējusi vairākas nozares, bet grāmatniecība ir bijusi starp lielākajiem cietušajiem, tāpēc valstij ir jānāk talkā!”, uzsver Jānis Bordāns.

Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas valdes locekle Ingrīda Segliņa: “Mēs esam gandarīti par atbalstu, ko sajutām tikšanās laikā ar ministru Jāni Bordāna kungu un viņa komandu. Esam gatavi turpināt skaidrot savu nostāju visām ministrijām, lai panāktu, ka no 2022. gada samazinātā PVN likme 5% tiktu piemērota visām jebkurā formātā Latvijā izdotajām grāmatām, nedalot tās – latviešu oriģinālliteratūrā, latviešu valodā tulkotajā literatūrā vai citās valodās izdotajās grāmatās.  Valstij ir jāstimulē nacionālā kultūra, nevis nacionālā aprobežotība! Ir jārada iespēja lasītājiem gūt zināšanas gan no pasaulslavenu autoru darbiem, kas tulkoti latviešu valodā, gan no grāmatām citās valodās.”