Pāriet uz galveno saturu

Pirmdien, 7. jūnijā, labklājības ministrs Gatis Eglītis apmeklēja Rīgas Dzemdību namu, kur sveica rīdzinieku Jeļenas un Viktora Ļvovu ģimeni, kurā 1. jūnijā sagaidīti trīnīši – puikas. Šogad trīnīši Latvijā dzimuši pirmo reizi. Vecāki brāļiem izvēlējušies vārdus Dmitrijs, Vladislavs un Artemijs. Laimīgais tēvs ministram paziņoja, ka ir lepns šādi dod savu artavu valsts ataudzei.

Labklājības ministrs Gatis Eglītis: “Esmu ļoti priecīgs, ka faktiski mans pirmais oficiālais darba pienākums ministra amatā bija tik zīmīgs un emocionāls. Mēs zinām, cik nopietnas valstī ir demogrāfijas problēmas, tāpēc par šādiem gadījumiem ir trīskāršs prieks! Man pašam ģimenē aug trīs bērni, tāpēc zinu, cik tā ir liela atbildība, un valsts atbalsts ir ļoti svarīgs. Jau rītdienas valdības sēdē es virzīšu Ministru kabineta rīkojuma projektu, lai lemtu par vienreizēju materiālo pabalstu šai ģimenei.

Stājoties amatā, es  par vienu no savām darba prioritātēm nosaucu ģimenes valsts pabalsta reformu un tā apmēra pieaugumu, kas paredzēts no nākamā gada, tādējādi dodot stimulu demogrāfijas situācijas uzlabošanai.”

Kopš 1993. gada ģimenēm, kurās piedzimuši trīnīši, tiek sniegts vienreizējais sociālais pabalsts. Tas paredzēts kā materiālais atbalsts ģimenēm, kurās piedzimuši trīnīši, ņemot vērā, ka ar trīs bērnu vienlaicīgu piedzimšanu un kopšanu rodas ievērojami lielāki papildu izdevumi.