Pāriet uz galveno saturu

Šodien divi Balvu novada domē ievelētie saraksti – Jaunā konservatīvā partija un Latgales partija – parakstījuši vienošanos par turpmāko sadarbību un koalīcijas izveidošanu Balvu novada domē.

Parakstot deklarāciju par turpmāko Balvu novada pārvaldību, abi politiski spēki vienojušies par būtiskākajiem darbiem tuvākā pusgada laikā, t.sk. attiecībā uz atbalstu bērniem, ceļu infrastruktūras sakārtošanu, uzņēmējdarbības un investīciju piesaistes veicināšanu, tūrisma, izglītības un kultūras jautājumiem.

Deklarāciju parakstīja Aldis Bukšs, Jaunā konservatīvā partija un Sergejs Maksimovs, Latgales partija.

Jaunās konservatīvās partijas deputāts Balvu novada domē Aldis Bukšs: “Jaunā konservatīvā partija vēlēšanās ieguva vienu deputāta vietu, un kopā ar Latgales partijas septiņiem deputātiem mēs varam būt labs pamats kvalitatīvam domes darbam Latgales partijas virzīta domes priekšsēdētāja S.Maksimova vadībā. Mans galvenais priekšnoteikums sadarbībai ir pārliecība, ka nekavējoties notiek darbs pie mūsu programmā izvirzītajiem mērķiem un šī deklarācija tam būs labs pamats. Deklarācijā ir atrunāts, ka šī pusgada laikā vērtēsim, vai darbs notiek un varam turpināt sadarbību.”

Informācijai:

Balvu novadā no kopumā 15 deputātu mandātiem septiņus ieguva Viļakas novada domes priekšsēdētāja Sergeja Maksimova pārstāvētā Latgales partija, kas vēlēšanās saņēma 40,48% balsu, Latvijas Zemnieku savienības saraksts vēlēšanās saņēma 17,89% balsu un ieguva trīs deputātu mandātus, Latvijas Zaļā partija saņēma 11,70% balsu un divas deputātu vietas, Jaunā konservatīvā partija saņēma kopumā 7,64% balsu, tādējādi iegūstot vienu deputāta mandātu, kuru saņems tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) biroja vadītājs Aldis Bukšs. Savukārt par partiju “Saskaņa” balsoja kopumā 6,87% balstiesīgo, kā rezultātā politiskais spēks saņēma vienu deputāta mandātu, tikmēr nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” vēlēšanās ieguva 5,67% balsu, saņemot vienu deputāta mandātu. Vēlēšanās piedalījās vēl trīs politiskie spēki, tomēr tie nesaņēma gana balsu un līdz ar to arī nespēja iegūt deputātu mandātus. “Latvijas attīstībai” saņēma 3,30% balsu, “KPV LV” – 1,44% un “Jaunā vienotība” – 3,96%.

Balvu novadā pašvaldību vēlēšanās piedalījās 40,97% jeb 6724 cilvēki.

Memorands par turpmāko Balvu novada pārvaldību