Pāriet uz galveno saturu

Rīga, 9.aug., LETA. Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija trešdien, 11.augustā, plkst.12 izbraukuma sēdē iepazīsies ar Latvijas-Baltkrievijas valsts robežas joslas infrastruktūras izbūves stadiju.

Sanāksme paredzēta slēgta, liecina parlamenta mājaslapā publicētā informācija.

Kā ziņots, kopš sestdienas uz Latvijas robežas ar Baltkrieviju fiksēti vēl 78 trešo valstu imigranti, kas centušies nelegāli šķērsot valsts robežu, aģentūrai LETA pavēstīja Valsts robežsardzē.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) un iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP) iepriekš paziņojuši, ka Latvija plāno pasteidzināt Latvijas-Baltkrievijas robežas infrastruktūras izbūvi un piesaistīt papildu armijas spēkus tās drošībai.

Ja Valsts robežsardze nolemtu nākt ar rosinājumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, tad arī Golubeva ar šādu rosinājumu būtu gatava vērsties valdībā.

Kā ziņots, nelegālo migrantu plūsma pāri Lietuvas un Baltkrievijas robežai pēdējā laikā ir pieaugusi krietni krasāk. Kopš šā gada sākuma aizturēto nelegālo imigrantu kopskaits pārsniedzis 4000. Lielākā daļa nelegālo migrantu vēlas caur Lietuvu nokļūt Rietumeiropas valstīs.

Lietuvas amatpersonas norāda, ka Baltkrievijas režīms apzināti veicina migrantu plūsmu pāri abu valstu robežai, jo Lietuva atbalsta Baltkrievijas demokrātisko opozīciju un ir sniegusi patvērumu tās līderei Svjatlanai Cihanouskai.