Pāriet uz galveno saturu

Otrdien, 30. novembrī, Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns īsā iepazīšanās vizītē tikās ar ASV valsts sekretāru Entoniju Blinkenu (Antony Blinken).

Tikšanās laikā tika pārrunāta abu valstu savstarpējā sadarbība, kā arī izteikta pateicība par palīdzību, sniedzot ieguldījumu tiesiskuma stiprināšanā un stiprinot Latvijas militāro drošību.

Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns: “ASV investīcijas mūsu drošībā, tieslietu sistēmā un ekonomikā ir būtisks instruments, lai sasniegtu mūsu mērķi būt par pārtikušu un demokrātisku valsti ārpus Kremļa ietekmes. Mēs esam gatavi rūpēties par šo ieguldījumu aizsardzību, jo īpaši tiesisko aizsardzību. Esam gatavi apliecināt, ka Latvija ir droša un efektīva vieta ASV investīcijām.”

Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns informēja par pēdējo trīs gadu laikā veiktajām būtiskajām reformām – darbu ir uzsākusi Ekonomisko lietu tiesa, ieviesta jauna un caurspīdīga ģenerālprokurora apstiprināšanas kārtība, veikti vairāk kā 100 grozījumi Krimināllikumā, Kriminālprocesa likumā, Civillikumā un Civilprocesa likumā ar mērķi novērst nepilnības regulējumā, kuras tika izmantotas procesa novilcināšanai, kā arī uzsākts intensīvs darbs pie Tieslietu mācību centra izveides.

Tāpat tieslietu ministrs aicināja pievērst uzmanību nepieciešamībai kopīgiem spēkiem stiprināt Latvijas austrumu pierobežas joslu, investējot gan fiziskā, gan ekonomiskā drošībā.

ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens (Antony Blinken) tikās ar J. Bordānu uzreiz pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu.