Pāriet uz galveno saturu

Jauno konservatīvo frakcija uzaicinājusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Artūru Tomu Plešu piedalīties frakcijas ārkārtas sēdē, lai skaidrotu ministra izdoto rīkojumu atcelt Ķekavas novada domes lēmumu aizliegt azartspēļu organizēšanu pašvaldības teritorijā.

Juris Jurašs: “Ministra Pleša rīcība ir ļoti satraucoša, un Jauno konservatīvo frakcijas deputātiem ir radušies vairāki jautājumi, tādēļ mēs aicināsim ministru uz frakcijas sēdi, lai rastu uz tiem atbildes. Saeimā aprīlī tika pieņemts likums, lai pašvaldības varētu izlēmīgāk ierobežot azartspēļu izplatību, jo azartspēles nes postu tās iedzīvotājiem. Latvijā no azartspēļu atkarības dažādā pakāpē cieš teju 80 tūkstoši iedzīvotāji un tos ik dienu papildina jauni atkarīgie. Pētījumi rāda, ka tieši jaunieši ir visvairāk pakļauti atkarības riskam. Mēs nevaram pasargāt mūsu bērnus no kļūšanas par atkarīgajiem, jo valsts ir tā, kas akceptē to, kā tas ir šobrīd. Ministra rīkojums visai sabiedrībai ir kā signāls, ka tas ir normāli, bet tas nav normāli! Vēl jo vairāk, ja pašvaldība pieņēma lēmumu, kas atbilst tās iedzīvotāju vēlmēm.”

Jauno konservatīvo frakcija cīnās ar azartspēļu sērgu, jo esam redzējuši, kādu postu azartspēles var nodarīt līdzcilvēku dzīvēs. Pētījumi rāda, ka absolūts Latvijas iedzīvotāju vairākums uzskata, ka azartspēļu zāles ir par daudz. Jaunā konservatīvā partija uzskata, ka nodokļu ieņēmumi no azartspēlēm nekādi neatsver postu un kaitējumu, ko azartspēles nodara Latvijas iedzīvotājiem.