Pāriet uz galveno saturu

Jaunās konservatīvās partijas Rīgas domes frakcija uzskata, ka  Rīgas gaisa kvalitātes uzlabošanas rīcības programma 2021.-2025.gadam ir ļoti nozīmīgs dokuments, tāpēc tā ieviešanā būtu nepieciešams iesaistīt visus rīdziniekus.

JK RD frakcijas vadītājs Jānis Ozols: “Lai gan vairāki šīs domes sastāva deputāti uz vēlēšanām startēja ar saukli ieklausīties pilsētnieku interesēs, šī dokumenta pieņemšana nav bijis labākais iedzīvotāju uzklausīšanas piemērs. Tik nozīmīgs dokuments tiek virzīts izskatīšanai starpsvētku laikā, formāli uzklausot tos, kurus visvairāk skars šī plāna ieviešana.”

“Iepazīstoties ar programmu, nākas secināt, ka šis plāns visvairāk ietekmēs satiksmes nozari, tāpēc šī programma būtu ekspertu un politiskajā līmenī jāizdebatē arī RD Satiksmes komitejā. Par to, ka šī dokumenta sabiedriskās apspriešanas laikā nenotika konsultācijas ar visām iesaistītajām pusēm paziņojusi Rīgas Uzņēmēju biedrība un citas NVO”, uzsver J.Ozols.

Jaunie konservatīvie apliecina, ka gaisa kvalitātes uzlabošana Rīgā ir un joprojām būs viena no galvenajām prioritātēm, tomēr plānošanas dokumenti ir jāveido iesaistot plašāku sabiedrību un īpaši tos, kurus vistiešākajā veidā skars programmā paredzētās iniciatīvas.