Pāriet uz galveno saturu

19.janvārī Jaunā konservatīvā partija tikās ar Ukrainas prezidenta Volodimira Zeļenska partijas “Sluga narodu” partstāvjiem – parlamenta deputātiem Tarasu Tarasenko (Taras Tarasenko), Vadimu Halaičuku (Vadym Halaichuk) un partijas ģenerālsekretāru Artjomu Mosijčuku (Artem Mosiichuk). Tikšanās notika pēc “Sluga narodu” pārstāvju iniciatīvas.

Tikšanās laikā tika pārrunāti vairāki aktuālie jautājumi, kas skar abu valstu attiecības un sadarbību un īpaša uzmanība tika pievērsta tieši drošības un ekonomikas jautājumiem.

“Šajās dienās Ukraina ir ne tikai Latvijas, bet visas Eiropas drošības priekšpostenis tāpēc Latvijai ir nepieciešams izrādīt solidaritāti ar Ukrainu, kura pašlaik aizstāv savas valsts suverenitāti un visas Eiropas drošību un stabilitāti,” pēc tikšanās atzina Saeimas priekšsēdētājas biedre, deputāte Dagmāra Beitnere-LeGalla.

D.Beitnere-LeGalla: “Šodien mums radās iespēja vēlreiz apliecināt kolēģiem no Ukrainas, ka Ukraina ir Latvijas draugs. Mēs asi nosodām Krievijas agresiju pret Ukrainu gan pagātnē, gan tagadnē. Pēdējā laika notikumi pie Ukrainas robežām apliecina, ka Krievija rada riskus suverēnām valstīm. Cieši sekojam līdzi Krievijas darbībām un stingri iestājamies par Ukrainas teritoriālo vienotību, suverenitāti un Ukrainas centienus veikt reformas, kā arī mērķi integrēties Rietumu demokrātisko un brīvo valstu sabiedrībā.”

Jaunās konservatīvās partijas valdes loceklis, 13.Saeimas deputāts Krišjānis Feldmans: “Pēdējā laikā daudzi lēmumu pieņēmēji ir aizmirsuši, ka Ukraina ir kara stāvoklī, regulāri iet bojā cilvēki, kuri aizstāv Eiropu, mūsu dzīvesveidu un demokrātiju no Austrumu diktatora uzbrukumiem.  Krievijas iebrukuma rezultātā Ukrainā ir bojā gājuši jau vairāk nekā 20 000 cilvēku un šis skaits diemžēl ar katru dienu pieaug.”

K.Feldmans uzsvēra: “Ukraina stiprina valsts drošību, attīsta ekonomiku un palielina savu pilsoņu labklājību. Ukrainas piemērs ir ļoti svarīgs visas pasaules kontekstā, jo Ukrainai ir iespējas pierādīt, ka sekmīgi un demokrātiski attīstīties var ikviena valsts, kura nostājusies uz demokrātijas ceļa. Jauno konservatīvo vārdā vēlos apliecināt, ka mēs atbalstīsim Ukrainas suverenitātes stiprināšanu, tostarp sniedzot nepieciešamo militāro palīdzību, piegādājot ieročus un aprīkojumu, kas var noderēt Ukrainas robežu aizstāvībai!”