Pāriet uz galveno saturu

Ieguldot Ministru kabineta piešķirtos valsts budžeta līdzekļus administratīvi teritoriālās reformas īstenošanas atbalstam, pagājušajā gadā atjaunoti valsts vietējo un reģionālo autoceļu posmi vairāk nekā 400  kilometru garumā un šīs programmas ietvaros daudzviet darbi turpināsies arī šogad.

Administratīvi teritoriālās reformas īstenošanas atbalstam piešķirtie līdzekļi ir viens no finansējuma avotiem valsts autoceļu tīkla atjaunošanai un pārbūvei, kopumā šajā programmā plānots sakārtot ceļu posmus ap 900 km garumā.

“Mūsdienīga autoceļu infrastruktūra uzlabo iedzīvotāju dzīves kvalitāti un satiksmes drošību. Tā dod arī pozitīvu impulsu reģionu attīstībai, jo piesaista uzņēmējus, kas rada jaunas darba vietas,” pauž satiksmes ministrs Tālis Linkaits. Ministrs piebilst: “šis ir viens no nedaudzajiem gadījumiem, kad reformas iet kopsolī ar to atbalstam atvēlētu finansējumu, dodot reālu un strādājošu atbalsta burkānu”.

Atbilstoši Ministru kabineta atbalstītajam informatīvajam ziņojumam “Par investīciju programmas valsts autoceļu attīstībai administratīvi teritoriālās reformas kontekstā īstenošanu” 2021. gadā Satiksmes ministrijai piešķīra finansējumu līdz 55 milj. eiro, lai nodrošinātu valsts autoceļu attīstību saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu, kā arī finansējumu līdz 100 milj. eiro, valsts autoceļu atjaunošanas projektu īstenošanai kopumā, kur apmēram trešā daļa līdzekļu paredzēta autoceļu attīstībai saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu.

Līdz šī gada sākumam kopumā darbi pabeigti 403 kilometru garumā, ieguldot 68,43 milj. eiro. Šajā gadā projektu pabeigšanai vēl plānots ieguldīt 11,8 milj. eiro, kā arī papildus plānots uzsākt jaunus projektus 11,9 milj. eiro vērtībā. Par šogad plānotajiem autoceļu posmu uzlabojumiem un posmiem, kur darbi plānoti, vēl notiek sarunas ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.

Starp autoceļu posmiem, kas atjaunoti par finanšu līdzekļiem, kas piešķirti administratīvi teritoriālās reformas īstenošanas atbalstam, ir 17,91 km valsts reģionālā autoceļa P104 Tukums-Auce-Lietuvas robeža, 16,02 km valsts reģionālā autoceļa P94 Jelgava-Staļģene-Code, 14,8 km no valsts reģionālā autoceļa P8 Inciems-Sigulda-Ķegums. Uzlabojumi veikti arī valsts reģionālā autoceļa P125 Talsi-Dundaga-Mazirbe 17,3 km garā posmā, valsts reģionālā autoceļa P41 Alūksne-Liepna 22,6 km garā posmā, kā arī valsts reģionālā autoceļa P116 Kuldīga-Skrunda-Embūte 28,2 km garā posmā un valsts reģionālā autoceļa P46 Dubļeva-Cērpene 15,22 km garā posmā. Kopumā darbi veikti vairāk nekā 60 autoceļu posmos.