Pāriet uz galveno saturu

Rietumu valdībām jau pašlaik ir izlēmīgi jāreaģē uz Krievijas īstenoto agresiju Ukrainā un jāievieš sankcijas pret Putina režīmu atbalstošiem oligarhiem, kuri joprojām brīvi tur savus līdzekļus daudzās Rietumvalstīs. Šajā gadījumā gāzesvada “NordStream 2” apturēšana nebūs pietiekami efektīva un ir nepieciešami papildus sankciju mehānismi.

“Nav noslēpums, ka Krievijas vadītājam Putinam pietuvinātie oligarhi ir nozaguši Krievijas tautai vairākus simtus miljardus eiro un tos izmanto, lai uzpirktu politiķus un augsta līmeņa amatpersonas visā pasaulē” uzsver Jaunās konservatīvās partijas valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns.

J.Bordāns: “Aicinām NATO partnerus paplašināt militārās infrastruktūras izvietošanu Latvijā un Baltijā, jo pēdējo gadu notikumi rāda, ka tikai noteikta un izlēmīga rīcība drošības stiprināšanai var apturēt Krievijas ekspansijas plānus. Esam gatavi kopā ar koalīcijas partneriem lemt par finansējuma palielināšanu Latvijas militārās drošības stiprināšanai līdz 2.5% no IKP līmenim.”

Mums arī nekavējoties jāveic darbi, lai sagatavotos kara bēgļu uzņemšanai no Ukrainas – gan kā valstij, gan ikvienam individuāli, nepieciešamības gadījumā atverot savas mājas daudzām ukraiņu ģimenēm.

Konservatīvie uzskata, ka Latvijai ir nepieciešams nekavējoši pieņemt lēmumus stratēģiskās enerģētiskās drošības stiprināšanai. Pirmais solis būs stratēģisko gāzes rezervju veidošana Inčukalna pazemes gāzes krātuvē. Jau nākamajā gāzes iesūknēšanas sezonā nepieciešams Inčukalnā veidot Latvijas gāzes stratēģisko rezervi, ko izmantot potenciālā krīzes situācijai. Saeimas Tautsaimniecības komisijas vadītājs Krišjānis Feldmans piedāvās attiecīgus Enerģētikas likuma grozījumus.

Otrais solis būs izšķirošu lēmumu pieņemšana alternatīvu gāzes piegādes avotu radīšanai, lai Latvija krīzes situācijā varētu pati iepirkt sašķidrināto gāzi pasaules tirgos un nebūtu atkarīga no citu valstu labvēlības. Šis ir Premjera līmeņa jautājums, sadarbībā ar Ārlietu un Ekonomikas ministriem.

Latvijas finanšu sektora drošībai, Finanšu ministram būtu jāatrisina jautājums par korespondējošo kontu atjaunošanu ASV bankās dolāru darījumiem. Arī ASV valsts kases departamenta 311.sadaļas īpašie pasākumi būtu atceļami, lai atjaunotu ASV finanšu sektora sadarbību ar Latvijas finanšu iestādēm.