Pāriet uz galveno saturu

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti otrdien, 15.februārī, lēma virzīt izskatīšanai Saeimā likumprojektu, kas paredz veikt vairākus grozījumus Autopārvadājumu likumā, tostarp precizēt regulējumu pasažieru komercpārvadājumiem ar taksometru lidostas teritorijā.

Komisijas priekšsēdētājs Krišjānis Feldmans norādīja, ka šodien atbalstītie grozījumi nodrošinās savlaicīgu nacionālā regulējuma atbilstību Eiropas Savienības direktīvām, ieviešot mobilitātes pakotni, un palīdzēs novērst nelikumīgu taksometru pakalpojumu sniegšanu starptautiskās lidostas “Rīga” teritorijā.

Ar grozījumiem plānots aizliegt autovadītājam pašam vai ar citu personu starpniecību piedāvāt pārvadājuma pakalpojumu braucienam no lidostas, ja autotransporta līdzeklim nebūs izsniegta licences kartīte ar speciālo atzīmi.

Likumprojekts paredz noteikt, ka pasažieru komercpārvadājumus ar vieglo automobili varēs veikt ar pārvadātāja īpašumā vai turējumā esošu M1 kategorijas vieglo automobili arī tad, ja tajā ir vairāk nekā četras pasažieru sēdvietas.

Tāpat paredzēts anulēt transportlīdzeklim izsniegto pasažieru komercpārvadājumu ar vieglo automobili licences kartīti gadījumā, ja pārvadātājs nebūs transportlīdzekļa īpašnieks vai turētājs.

Ar likumprojektu plānots arīdzan ieviest izmaiņas autopārvadātāju profesionālās darbības nosacījumos un papildināt regulējumu par transportlīdzekļa vadītāja nosūtīšanu, veicot starptautiskos pārvadājumus. Grozījumi precizēs autoostu reģistrācijas noteikumus un pasažieru pārvadājumu ar autobusiem licencēšanas kārtību.

Komisija lūgs parlamentu likumprojektu atzīt par steidzamu un skatīt pirmajā lasījumā Saeimā bez atkārtotas izskatīšanas komisijā, informēja K.Feldmans.