Pāriet uz galveno saturu

Jauno konservatīvo valde nosoda Putina režīma īstenoto agresiju pret neatkarīgo Ukrainu un tās civiliedzīvotājiem. Svarīgi uzsvērt, ka tieši Putins personīgi un viņa noziedzīgais režīms ir atbildīgi par lielāko asinspirti Eiropā kopš otrā pasaules kara beigām.

Šajā laikā NATO valstīm un Latvijai ir jādara viss iespējamais, lai palīdzētu Ukrainai aizstāvēt savu valsti, savu brīvību un neatkarību. Jaunie konservatīvie aicinās Latvijas valdību palielināt militāro un finansiālo atbalstu Ukrainai, tāpat būt gataviem uzņemt mūsu valstī kara bēgļus un ievainotos. Tāpat jāpastiprina sankcijas pret Putina režīmu, lai neļautu tam finansēt nevainīgo Ukrainas civiliedzīvotāju slepkavošanu.

Jauno konservatīvo valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns: “Šis ir uzbrukums visai brīvajai pasaulei, tiem cilvēkiem, kuri nevēlas pavadīt savu dzīvi smokot tirāna pārvaldītā diktatūrā. Es aicinu visus Krievijas un arī mūsu kaimiņvalsts Baltkrievijas iedzīvotājus pārvarēt savas bailes un parādīt diktatoram, ka Jūs nepiekrītat viņa vienpersoniskajam lēmumam sūtīt uz Ukrainu nāvē Jūsu dēlus. Putina vienīgais mērķis ir saglabāt sava noziedzīgā režīma varu pēc iespējas ilgāk un Jūsu bērnu un mazbērnu liktenis viņam ir absolūti vienaldzīgs.”

Bordāns: ”Aicinu Latvijas iedzīvotājus saglabāt mieru un vienotību, jo tikai vienoti mēs esam stipri un neuzvarami. Atšķirībā no Ukrainas, Latvija ir NATO militārās alianses dalībvalsts un mūsu partneri jau ir pauduši gatavi palielināt NATO spēku klātbūtni Baltijā. Tagad visiem ir skaidrs, ka Ukraina ir tikai kārtējais solis pēc Gruzijas un Sīrijas un jau drīzumā Putins varētu mēģināt uzbrukt citām Krievijas kaimiņvalstīm.”