Pāriet uz galveno saturu

Rīga, 26.febr., LETA. Latvijas lidsabiedrība “airBaltic” paaugstināto risku un noteikto ierobežojumu dēļ atcēlusi reisus uz Krieviju, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Visi reisi pagaidām atcelti laikā no šodienas līdz 26. martam.

Aviokompānija aicina pasažierus pārbaudīt savu rezervāciju lidsabiedrības mājaslapā, lai saņemtu naudas atmaksu, vai sazināties ar “airBaltic” zvanu centru par izmaiņām.

LETA jau ziņoja, ka, reaģējot uz Krievijas agresiju Ukrainā, Satiksmes ministrija rosina slēgt Latvijas gaisa telpu Krievijā reģistrētām aviokompānijām komerciāliem lidojumiem.

Satiksmes ministra Tāļa Linkaita (JKP) padomniece komunikācijas jautājumos Maija Rēna aģentūru LETA informēja, ka pašlaik tiek gatavots attiecīgs Ministru kabineta protokolējumā projekts, kas tuvākajā laikā tiks izskatīts valdības sēdē.

Latvija šādu lēmumu ir pieņēmusi koordinēti ar Lietuvu un Igauniju.

“Jebkuras sankcijas un ierobežojumi strādā daudz veiksmīgāk, ja tās ir plašas un visaptverošas, tādēļ Latvija par rīcību šajā jautājumā lemj koordinēti ar pārējām Baltijas valstīm,” norāda Linkaits.

LETA jau ziņoja, ka arī Igaunija paziņoja par lēmumu slēgt savu gaisa telpu Krievijas aviokompāniju lidmašīnām.

“Igaunija pievienojas Polijas iniciatīvai un aizliedz visām Krievijas aviokompānijām izmantot mūsu gaisa telpu,” Igaunijas ekonomikas un infrastruktūras ministra Tāvi Āsa teikto citēja Igaunijas Ekonomikas un sakaru ministrijas preses dienestā.

Jau vēstīts, ka no sestdienas arī Bulgārija, Čehija un Polija ir slēgusi savu gaisa telpu Krievijas lidmašīnām.

Savukārt Polijas nacionālā lidsabiedrība LOT pārtrauca reisus uz Maskavu un Sanktpēterburgu.

Ceturtdien Lielbritānija aizliedza Krievijas nacionālās lidsabiedrības “Aeroflot” reisus uz Lielbritāniju, uz ko Krievija atbildēja, aizliedzot jebkādu ar Lielbritāniju saistītu lidmašīnu, tostarp tranzīta reisu, atrašanos Krievijas gaisa telpā.

Savukārt Moldova ceturtdien paziņoja, ka pilnībā slēdz savu gaisa telpu un visi reisi tiek novirzīti uz citām reģiona lidostām, bet Baltkrievija paziņoja par daļas savas gaisa telpas slēgšanu.