Pāriet uz galveno saturu

Šodien notika partijas “Konservatīvie” gadskārtējā kopsapulce, kuras laikā partijas priekšsēdētājs Jānis Bordāns paziņoja, ka tieši Latvijai ir jālūdz NATO alianses partneri uzņemt dalībvalstu vidū Ukrainu.

J.Bordāns: ”Ukraina pēdējos gados ir veikusi nozīmīgas reformas savā valstī, mazinot oligarhu varu un politisko korupciju. Ukrainas tauta un politiskā vadība ir parādījuši, ka tie vēlas ne tikai vārdos, bet darbos atbalstīt Rietumu vērtības. Nemaz nerunāsim par to, ka tieši pašlaik tiek lietas ukraiņu asinis Eiropas brīvības nosargāšanai no Ļaunuma impērijas.”

Tāpat J.Bordāns norādīja, ka uzdevis Tieslietu ministrijas speciālistiem līdz 2022.gada 4.martam iesniegt ziņojumu un lēmuma projektu par Latvijas vēršanos Starptautiskajā krimināltiesā par Krievijas Federācijas karaspēka pastrādātajiem kara noziegumiem un noziegumiem pret cilvēci Krievijas Federācijas iebrukuma laikā Ukrainā.

Kopsapulcē Bordāns uzsvēra, ka Otrā pasaules karā kritušie ir jāpiemin Brāļu kapos, bet Rīgas centrā esošs agresora propagandas objekts ir valsts drošības apdraudējums un tas ir demontējams.

Kopsapulcē tika pieņemts lēmums mainīt partijas nosaukumu, saīsinot to uz Konservatīvie. Lēmums par partijas nosakuma izmaiņām tika pieņemts tāpēc, ka Konservatīvie vairs nav dažu jaunu entuziastu partija, bet ir kļuvusi par spēku, kas ir pārstāvēts gan Saeimā, gan valdībā, gan Rīgas domē un pašvaldībās visā Latvijā.

Konservatīvajiem ir aktīva jauniešu nodaļa un reģionālās nodaļas daudzviet Latvijā. Kopš partijas dibināšanas biedru skaits ir audzis vairākas reizes un tajā ir biedri ar plašu konservatīvo politisko uzskatu spektru, tāpēc Konservatīvie vēlas politiskajā spektrā  ieņemt visu nišu no centra pa labi, līdzīgi kā Konservatīvā partija Lielbritānijā vai Republikāņu partija ASV.

Kopsapulcē tika izlemts paplašināt valdi un tajā ievēlēti Krišjānis Feldmans, Juris Jurašs, Tālis Linkaits, Gatis Eglītis, Anita Muižniece un Linda Ozola. Par valdes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts Jānis Bordāns.