Pāriet uz galveno saturu

Ministru kabinets sestdien, 26. februārī, ārkārtas sēdē atbalstīja Satiksmes ministrijas ierosinājumu par Latvijas gaisa telpas slēgšanu komerclidojumiem Krievijā reģistrētu pārvadātāju gaisa kuģiem.

Šāds lēmums pieņemts, reaģējot uz Krievijas plaša mēroga  militāra agresiju pret Ukrainu un ņemot vērā Krievijas iespējamo turpmāko rīcību, kas var radīt apdraudējumu Latvijai un tās iedzīvotājiem.

Gaisa telpa tiks slēgta sākot ar pusnakti uz 27. februāri.

Lai nodrošinātu vienotu un solidāru pieeju Baltijas gaisa satiksmes pārvaldībā, darbības Krievijas aviosabiedrību lidojumu ierobežošanai un ierobežojumu spēkā stāšanās laiks ir  saskaņots ar Lietuvas un Igaunijas rīcību.

“Šajā situācijā nav iespējams ignorēt Krievijas agresīvo rīcību, tās brutālos uzbrukumus Ukrainas demokrātijai un brīvībai. Gaisa telpas slēgšana ir viens no elementiem ierobežojumu un sankciju kopumā, kas tiek vērsts pret Krieviju,” pauž satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Izņēmuma kārtā šāds aizliegums nav piemērojams gaisa kuģiem, kas ir avārijas situācijā, piedalās aviācijas meklēšanas un glābšanas darbos, medicīniskās evakuācijas lidojumiem un lidojumiem, kuri tiek veikti humānu iemeslu dēļ un ir atbilstoši saskaņoti ar atbildīgajām institūcijām.

Satiksmes ministrija nodrošinās noteikto lidojumu ierobežojumu uzraudzību un atbilstoši mainoties situācijai informēs Ministru kabinetu par turpmāko rīcību.