Pāriet uz galveno saturu

2022.gada 27. februārī Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis aicināja ārvalstu  iedzīvotājus, kuri vēlas pievienoties Eiropas un pasaules drošības aizstāvēšanā, pievienoties Internacionālam Ukrainas teritoriālas aizsardzības leģionam. Šodien, 28.februārī Saeima pieņēma likuma grozījumus, kas ļauj Latvijas pilsoņiem atsaukties Ukrainas prezidenta aicinājumam un doties cīņā ar okupantiem no Krievijas Federācijas.

1.solis. Sazināties ar Ukrainas vēstniecību Latvijā ar pieteikumu par vēlmi iestāties Internacionālā Ukrainas teritoriālas aizsardzības leģionā:

1.uzrakstīt uz e-pastu rsvpua@gmail.com vai

2.sazināties telefoniski +371 67332956 (Konsulārā nodaļa) vai +370 60938825 ( Militārais atašejs Latvijā ar rezidenci Lietuvā);

2.solis. Saņemt no Militāra atašeja Latvijā ar rezidenci Lietuvā paskaidrojumus par dokumentiem un apģērbu (munīciju), kurus  ir nepieciešams vai rekomendēts ņemt  līdzi.

Dokumenti: ID karte, pase; militārā dienesta (vai citas dienesta spēka struktūras), dalības militārās darbībās apliecinoši dokumenti; citi dokumenti pēc militārā diplomāta vai konsula norādījumiem .

3.solis. Sazināties ar atašeju militāros jautājumos (kontakti tiks nosūtīti uz e-pastu) un vīzas jautājumu noregulēšana ar konsulu ( +371 67332956 Konsulārā nodaļa)

  1. solis. Uzrakstīt iesniegumu par iestāšanos brīvprātīgā dienestā pēc līguma noslēgšanas Internacionālā Ukrainas Bruņoto spēku teritoriālas aizsardzības leģionā (palīdzību sniedz atašejs militāros jautājumos).

5.solis. Saņemt norādījumus par ierašanos Ukrainā, nepieciešamiem dokumentiem un ekipējumu.

Rekomendēts pēc iespējas ņemt līdzi militāro apģērbu vai tā elementus, ekipējumu, ķiveri, bruņuvesti, un c.

6.solis. Noteiktā ceļā doties uz Ukrainu.

Ukrainas vēstniecības un konsulāta pārstāvji (ārzemēs) un teritoriālās aizsardzības struktūras Ukrainā sniegs palīdzību ceļā. Viņu kontaktus izsniegs Ukrainas vēstniecībā jūsu valstī.

7.solis. Pēc ierāšanas Ukrainā pulcēšanas punktā iestāties Internacionālā Ukrainas teritoriālas aizsardzības leģionā (parakstīt kontraktu) un kopā ar citu valstu un Ukrainas kareivjiem doties cīņā ar Krievijas okupantiem.