Pāriet uz galveno saturu

Šorīt notika emocionāla tikšanās ar Ukrainas vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Oleksandru Misčenko (Olexandr Mischenko), kurš šobrīd atrodas Kijivā. Rīgas domes deputāti un Saeimas deputātu Ukrainas atbalsta grupas pārstāvji uzklausīja vēstnieka ziņojumu par aktuālo situāciju Ukrainā un pauda pilnu gatavību bēgļu uzņemšanai un visa veida atbalstam Ukrainai šajā grūtajā un bezjēdzīgajā karā ar okupantiem.

Galvenais, ko uzsvēra Ukrainas vēstnieks Latvijā O.Misčenko, ir, ka katra iniciatīva, katrs protests, katrs izkārtais karogs, ir ārkārtīgi liels atbalsts ukraiņu tautai. Ir svarīgi ne tikai būt Eiropas Savienības valstij, bet arī ar aktīvu rīcību paust ES vērtības. Katra mūsu iesaiste – vai tā būtu pilsoniska aktivitāte, vai koordinēta stratēģiska rīcība valsts un pašvaldības iestādēs, ir signāls Krievijas Federācijai, ka mēs nepadosimies. Vēstnieks aicināja īpašu uzmanību pievērst komunikācijai par putinistu režīma Krieviju, uzsverot, ka tā nav tikai Putina armija, kas karo, bet arī Krievijas tauta, kura atbalsta putinistu atrašanos pie varas, ir līdzatbildīga šajos kara noziegumos.

Rīgas vicemēre Linda Ozola uzsvēra morālo solidaritāti, ko katrs no mums jūt ar Ukraiņu tautu, un pauda pilnu atbalstu Ukrainas cīņā par Eiropas drošību un brīvību: “Šajā laikā mēs – Latvijas tauta, sevī jūtam arī Ukrainas tautas asinis. Mēs elpojam līdzi ik dienu, ik stundu, ik minūti. Ļoti ceram, ka šī cīņa arvien vairāk apvienos Rietumu pasauli pret šo ļaunuma impēriju un attieksme kļūs arvien konkrētāka un nesaudzīgāka. ”

Šobrīd Rīgas dome ārkārtas režīmā strādā pie visa veida atbalsta pasākumiem Ukrainas bēgļu uzņemšanai, kā arī civilās aizsardzības stiprināšanai. Tāpat Rīgas domes ikdienas ārkārtas darba kārtībā ir aktīva rīcība pretpropagandas darbā, lai mazinātu Krievijas ietekmi uz ikdienas rīdzinieku dzīvi un prātiem, kā arī veicinātu sabiedrības solidarizēšanos viennozīmīgam Ukrainas atbalstam.